Zmiana serwisu fiskalnego

Czy wiesz, że możesz dokonać zmiany serwisu fiskalnego? Możesz wybrać serwisanta, który będzie dokonywał regularnych przeglądów urządzeń fiskalnych, a w razie potrzeby, usuwał usterki oraz naprawiał nieprawidłowo funkcjonujące moduły kas fiskalnych. To ogromne ułatwienie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z usług konkretnego serwisu wpisanego w książkę serwisową urządzenia fiskalnego. W kilku krokach możesz zmienić swojego dotychczasowego serwisanta na przedsiębiorstwo Mico!

W naszej codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na pełne zadowolenie Klientów. Nawet, jeśli jeszcze nie współpracujemy, chętnie pomożemy Ci w zmianie serwisu na naszą firmę. Okazuje się, że zmiana serwisu fiskalnego jest naprawdę prosta. Skontaktuj się z nami, zapytaj o indywidualną ofertę i ustalenia opieki serwisowej i w ciągu kilku dni zmień obecny serwis na profesjonalistów oraz ekspertów w tej branży. Gwarantujemy pomoc nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Zapraszamy do współpracy!

Zmiana serwisu fiskalnego – podstawa prawna

Rok 2019 przyniósł wiele modyfikacji prawa fiskalnego. Niektóre z nich wniosły duże zmiany związane ze zmianą serwisu fiskalnego.

Podstawą prawną jest tutaj rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019r. (DU, poz. 816, 30.04.2019r.). Według niego każdy podatnik może zmienić swój serwis kas fiskalnych, jeśli tylko przestrzega przy tym odpowiednich procedur. Zdecydowanie większa odpowiedzialność za przeprowadzenie całego procesu, spoczęła na serwisie głównym oraz na serwisie kas fiskalnych, który został wybrany przez użytkownika kasy fiskalnej. Dzięki wprowadzonym zmianom podatnik nie musi wnioskować o zmianę do serwisu głównego, ale jedynie o niej informuje.

Zmiana serwisu krok po kroku

Zmiana serwisu jest niezwykle prosta. Jeśli do tej pory nie byliśmy Twoim serwisem kas fiskalnych, teraz możesz bez przeszkód zdecydować się na nasze usługi. Co należy zrobić?

  1. Wybierz nowy serwis.
  2. Sprawdź, czy nowy serwis posiada uprawnienia serwisowe na posiadany przez Ciebie model urządzenia. Możesz sprawdzić to wygodnie tutaj: wyszukiwarka uprawnień serwisantów.
  3. Skontaktuj się z wybranym przez siebie serwisem np. Mico, i ustal zasady pełnienia opieki serwisowej oraz dokonania zmiany.
  4. Poinformuj o zmianie swój serwis główny – masz na to 5 dni. Wszyscy producenci udostępniają na swoich stronach specjalne formularze, przeważnie elektroniczne, które znajdziesz poniżej.

Prawda, że to proste? 🙂 Po poinformowaniu producenta przestajesz się o cokolwiek martwić, a resztę formalności załatwia za Ciebie Twój nowy serwis kas!

Wnioski o zmianę serwisu

Poniżej zebraliśmy formularze zgłoszeniowe informujące o zmianie serwisu prowadzącego, które ułatwią Ci dokończenie całego procesu.

Novitus

Posnet

Datecs

Elzab