System POS dla gastronomii

System gastronomiczny tworzy sieć urządzeń, które są ze sobą zintegrowane, komunikują się i współpracują. Ich celem jest ułatwienie sprawnego zarządzania restauracją, panowanie nad zamówieniami i usprawnienie obsługi klienta. POS dla gastronomii może składać się z rozmaitych sprzętów. Najbardziej powszechna i podstawowa kombinacja to połączenie ekranu dotykowego POS z drukarką fiskalną. Współcześnie jednak wybór urządzeń jest bogaty i każdy komponuje taki system POS do restauracji, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. W jego skład wchodzą ekrany POS, urządzenia fiskalne, SAIO, skanery, wagi, terminale, boniarki, ekrany KAD, tablety, smartfony, przywoływacze, a nawet smartwatche. Systemy informatyczne dla gastronomii można więc z łatwością dostosować do danego lokalu – trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.
Nie wiesz jaki produkt jest dla Ciebie najlepszy?

System POS dla gastronomii

Pokaż na stronie:
Sortuj po:
System gastronomiczny tworzy sieć urządzeń, które są ze sobą zintegrowane, komunikują się i współpracują. Ich celem jest ułatwienie sprawnego zarządzania restauracją, panowanie nad zamówieniami i usprawnienie obsługi klienta. POS dla gastronomii może składać się z rozmaitych sprzętów. Najbardziej powszechna i podstawowa kombinacja to połączenie ekranu dotykowego POS z drukarką fiskalną. Współcześnie jednak wybór urządzeń jest bogaty i każdy komponuje taki system POS do restauracji, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. W jego skład wchodzą ekrany POS, urządzenia fiskalne, SAIO, skanery, wagi, terminale, boniarki, ekrany KAD, tablety, smartfony, przywoływacze, a nawet smartwatche. Systemy informatyczne dla gastronomii można więc z łatwością dostosować do danego lokalu – trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

  Programy dla gastronomii – funkcje

  Czym różnią się systemy gastronomiczne od samodzielnie działającej drukarki fiskalnej? Działają na podstawie dedykowanego oprogramowania dla gastronomii, które ułatwia codzienne zarządzanie lokalem. Gastronomia jest specyficzną branżą i wymaga szczególnych rozwiązań, którym nie sprosta zwykły program sprzedażowy. Dlatego decydując się na system POS dla gastronomii, najważniejszą decyzją będzie wybór oprogramowania.

  Na szczęście w ostatnich latach na rynku pojawiły się liczne programy dla gastronomii – wybór jest więc dość szeroki. Wszystkie z nich obsługują podstawowe funkcje, przydatne w codziennym funkcjonowaniu restauracji. Systemy informatyczne dla gastronomii pozwalają w sposób kompleksowy obsługiwać zamówienia, dostawy, stoliki, czy pracę kelnerów. Oferują przydatne funkcje, takie jak łączenie i dzielenie paragonu, wskaźnik FoodCost czy tworzenie receptur albo zestawów. Oprogramowanie dla gastronomii to także wgląd w statystyki, analizy, rentowność stołów i potraw, a także zatowarowanie magazynu.

  Jakie korzyści wnosi system gastronomiczny?

  Inwestycja w system pos dla gastronomii to poważny krok, w dodatku dość kosztowny. Większość restauracji wraz z rozwojem biznesu decyduje się jednak na jego zakup. Dlaczego? Ponieważ wydatek poświęcony na systemy gastronomiczne szybko się zwraca.

  Najważniejszą zaletą systemu POS dla gastronomii jest automatyzacja komunikacji i wynikająca z tego sprawniejsza i szybsza obsługa gości. Zamówienia wydawane są bezbłędnie, kuchnia nie musi czekać na polecenia kelnerów, by zacząć działać, jeśli tylko wykorzystamy urządzenia mobilne. System POS do restauracji sprawia, że pod kontrolą pozostają nie tylko zamówienia, ale także rezerwacje czy dostawy, a także cały magazyn.

  Prowadzi nas to do kolejnej, wielkiej korzyści – lepszego zarządzania. System POS dla gastronomii to dostęp do analiz, statystyk, przejrzysty wgląd w magazyn i dostawy. Oferuje wgląd w rentowność produktów, a w efekcie znacząco minimalizuje straty i marnowanie się towaru. Łatwo określimy, które stoliki są lubiane przez klientów, które potrawy cieszą się popularnością i jak trendy zmieniają się w czasie. Co więcej, system gastronomiczny pozwala na wyłapanie w porę niepokojących sygnałów i zapobieganie potencjalnym spadkom sprzedaży. Wszystkie te funkcje obsługiwane są oczywiście z poziomu dedykowanych aplikacji. Minimalizacja strat i trzymanie ręki na pulsie to klucz do prowadzenia dobrze prosperującego lokalu, a system POS do restauracji dokładnie takie zalety oferuje.

  Systemy gastronomiczne niestety nie są tanie, ale za to są szalenie elastyczne i łatwe w obsłudze. To wielka zaleta, że wszystko oparte jest na dotykowym ekranie i nowych technologiach. Wdrożenie w obsługę systemu POS dla gastronomii nie wymaga wielogodzinnych szkoleń, ponieważ ich działanie jest dziecinnie proste i intuicyjne.

  System POS dla gastronomii – cena

  Trudno jest jednoznacznie określić, jaki koszt poniesiesz, kupując system POS dla gastronomii. Cena zależy od liczby urządzeń, które włączone są w działanie restauracji. Niegdyś na rynku istniały specjalne kasy z modułem gastronomicznym, które mogły samodzielnie obsługiwać niewielki punkt serwujący jedzenie. Nie były to jednak systemy gastronomiczne i na pewno nie spełniały oczekiwań większych lokali.

  Ile więc kosztuje rozbudowany system POS dla gastronomii? Cena kształtuje się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jakie urządzenia wejdą w skład POSa. Na pewno będzie to drukarka fiskalna, dotykowy ekran i dedykowane oprogramowanie. Opcjonalnie dodaje się urządzenia mobilne, boniarki, skanery czy terminale płatnicze – możliwości są niemal nieograniczone. Zaawansowany system POS dla gastronomii powstaje w odniesieniu do indywidualnych potrzeb lokalu.

  W tym zakresie dość istotna jest elastyczność i możliwość rozbudowy. Warto wiedzieć, że na początku można zainwestować w tańszy system POS dla gastronomii. Cena nie musi nadszarpnąć znacząco finansów firmy. Wraz z rozwojem biznesu system POS będzie rosnąć – dodasz do niego więcej wyspecjalizowanych elementów, które będą wypełniały pojawiające się potrzeby przedsiębiorstwa. W ten sposób duży koszt można rozłożyć w czasie. Zasygnalizuj jednak taką chęć swojemu serwisowi kas, aby dobrał dla Ciebie taki POS dla gastronomii, który będzie współgrał z Twoimi przyszłymi planami.

  Dla kogo systemy gastronomiczne?

  System POS dla gastronomii stworzono dla wszystkich właścicieli punktów serwujących jedzenie. Niezależnie od wielkości lokalu, zakup nawet małego POSa to zawsze krok w dobrym kierunku. Niestety, jego zakup wymaga specjalistycznej wiedzy, której większość przedsiębiorców nie posiada. Tu jednak można polegać na Mico – pomagamy dopasować system POS dla gastronomii do potrzeb naszych klientów.

  Systemy informatyczne dla gastronomii są więc doskonałym usprawnieniem dla kawiarni, bistro czy restauracyjek, a także tak popularnych w dzisiejszych czasach mobilnych foodtrucków. Znamy się na rzeczy i proponujemy kompaktowe i funkcjonalne rozwiązania, mieszczące się na małych ladach. System POS dla gastronomii wcale nie musi być wielki i toporny. Co więcej, można go oprzeć o rozwiązania całkowicie mobilne.

  System gastronomiczny to także propozycja dla większych graczy. Duża restauracja ma zupełnie inne wymagania niż mały lokal serwujący kawę i desery. System POS do restauracji musi współpracować z wieloma kelnerami, kuchnią czy klientami, obejmować swoim zasięgiem wszystkie stoliki i zamówienia, a często także dostawy na wynos. Wszystko zależy od potrzeb lokalu. Największe systemy gastronomiczne instalowane są oczywiście w sieciówkach i fast-foodach. Tam (oprócz bazowego osprzętowania) wykorzystujemy kioski samoobsługowe lub też popularne ekrany KDS, wyświetlające gotowe do odbioru zamówienia.

  Oprogramowanie dla gastronomii – TOP3

  Sercem każdego systemu POS jest odpowiednie oprogramowanie dla gastronomii. To właśnie ono oferuje wszystkie funkcje gastronomiczne i korzyści płynące z lepszego zarządzania. Jego wybór jest kluczowy dla efektywnej pracy lokalu.

  Dotykačka

  Jeden z najbardziej znanych programów POS to Dotykačka. Tak jak inne programy dla gastronomii, działa na podstawie dotykowego ekranu kasowego i drukarki fiskalnej. W zależności od potrzeb dobieramy także inne akcesoria, takie jak wagi, czytniki, szuflady czy też terminale. Dotykačka oferuje w sumie aż 50 funkcji w standardzie, które wciąż są rozwijane. Poszerza się również lista partnerów, a co za tym idzie – dostępnych integracji. Za to oprogramowanie dla gastronomii płacisz w elastycznym systemie abonamentowym. Dotykačka ma również rewelacyjny system wsparcia technicznego. Idealnie współpracuje z Elzab T10.

  GoPOS

  To system o modułowej konstrukcji. W jego skład wchodzą oczywiście urządzenia fiskalne oraz ekrany POS lub tablety, a także dodatkowe rozwiązania, takie jak kioski zamówień, mobilni kelnerzy czy boniarki. Oprogramowanie dla gastronomii GoPOS łączymy tylko z przetestowanym i sprawdzonym sprzętem. Jeśli szukasz kompaktowego rozwiązania, strzałem w dziesiątkę jest Posnet Vero. Ważną zaletą GPOS jest integracja ze znanymi aplikacjami do zamawiania jedzenia, takimi jak Pyszne.pl, Glovo czy Wolt. Dodatkowym atutem są dedykowane rozwiązania, takie jak GoDelivery czy GoOrder, które wykorzystasz do usprawnienia pracy swojego lokalu.

  POSbistro

  Liderem integracji urządzeń fiskalnych i mobilnych jest POSbistro. W skład systemu POS wchodzą tablety, smartfony, a nawet smartwatche. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość uruchomienia sprzedaży internetowej i płatności online, nawet wtedy, gdy nie masz własnej strony www – nie wszystkie programy dla gastronomii oferują taką opcję. POSbistro nastawione jest na maksymalną automatyzację składania i przyjmowania zamówień. Są tu zarówno moduły samoobsługowe dla klientów, które ograniczają personel do minimum, jak i rozwiązania oferujące wsparcie dla kelnerów (automatyczne wysyłanie zamówień, zarządzanie zamówieniami telefonicznymi itd.).

  Urządzenia SAIO a POS dla gastronomii

  Nowym rozwiązaniem na rynku są urządzenia typu SAIO (System All In One). Ten system POS dla gastronomii łączy możliwości urządzenia fiskalnego z dotykowym ekranem POS i oprogramowaniem. W naszej ofercie znajdują się dwa takie urządzenia: Posnet Vero i Elzab T10.

  Obydwa są niewielkie, wyglądają w zasadzie jak kasy fiskalne, choć technologicznie są drukarkami. Cechuje je także niezwykła intuicyjność, stabilność działania i niezawodność. Sprawdzą się w małych lokalach gastronomicznych z ograniczoną powierzchnią lady. Wielką zaletą Posnet Vero jest także niski koszt zakupu, biorąc pod uwagę cenę, jaką może osiągnąć POS dla gastronomii. Decydując się na Posnet Vero, płacisz jedynie za drukarkę fiskalną. Platforma POS i aplikacje sprzedażowe rozliczane są w miesięcznym abonamencie. To wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą wydawać na starcie biznesu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Posnet Vero zazwyczaj łączymy z oprogramowaniem GoPOS – to przetestowane rozwiązanie.

  Elzab T10 to urządzenie intuicyjne, łatwe w obsłudze, cieszące oko kolorowym wyświetlaczem. Jego ogromną zaletą jest możliwość integracji z niemal każdym dostępnym na rynku oprogramowaniem. My zawsze polecamy program Dotykačka, ze względu na dużą liczbę funkcji i niezawodne wsparcie techniczne.

  Systemy informatyczne dla gastronomii – przywoływacze

  Ciekawym uzupełnieniem, o jakie możesz wzbogacić system POS dla gastronomii, są przywoływacze. Te małe urządzenia znacznie usprawniają pracę lokalu gastronomicznego. Działają w dwóch kierunkach. Mogą przywoływać kelnera do stolika na żądanie klienta lub przywoływać klienta do lady po odbiór zamówienia. Odbywa się to dzięki specjalnie zaprogramowanym przyciskom lub pagerom kelnerskim.

  Zasięg działania urządzeń może wynosić nawet 300 metrów, są to więc rozwiązania przydatne także w dużych lokalach gastronomicznych. Doskonale wpiszą się we wszystkie systemy informatyczne dla gastronomii.

  System POS do restauracji w Mico

  W naszej stałej ofercie znajdują się podstawowe systemy gastronomiczne (zestawy) i programy dla gastronomii, a także przydatne urządzenia peryferyjne. Wszystkie połączenia zostały przez nas osobiście przetestowane i sprawdzone.

  Warto jednak przed zakupem skontaktować się z nami. Podczas rozmowy jesteśmy w stanie zaproponować coś całkiem nowego, wychodzącego poza wszelkie szablony i podstawowe potrzeby, jakie wypełnia system POS dla gastronomii. Cena Cię martwi? Niepotrzebnie! Staramy się dostarczać rozwiązania skrojone na miarę i na pewno znajdziemy coś wpisującego się w Twoje możliwości. Rynek jest bardzo bogaty w alternatywne rozwiązania i na pewno kryje coś specjalnie dla Ciebie!