Jakie są najczęstsze problemy z kasą fiskalną i kiedy konieczny jest serwis?

Zakup kasy fiskalnej to zwykle dość stresująca chwila dla przedsiębiorcy. Od momentu zafiskalizowania, aż do chwili zapełnienia się pamięci urządzenia, […]

Serwis kasy fiskalnej

Zakup kasy fiskalnej to zwykle dość stresująca chwila dla przedsiębiorcy. Od momentu zafiskalizowania, aż do chwili zapełnienia się pamięci urządzenia, upływa zazwyczaj około 5 lat. W tym czasie wydarzyć się może wiele. Kasy fiskalne nie są wprawdzie urządzeniami bardzo awaryjnymi, ale zdarzają im się potknięcia. Jakie są to potknięcia? Jakie znaczenie w częstości ich występowania ma regularny serwis kasy fiskalnej? A wreszcie: jaki wybrać serwis kas fiskalnych w Poznaniu i dlaczego Mico?

Serwis kasy fiskalnej – kiedy jest konieczny?

Nieskromnie napiszemy, że popełniliśmy już jeden, bardzo fajny artykuł w podobnym temacie: Awaria urządzeń fiskalnych – poznaj 5 najczstszych usterek. Wymieniliśmy w nim najczęstsze usterki urządzeń ewidencyjnych, czyli przypadki, na które serwis kas fiskalnych powinien zerknąć swoim fachowym okiem. W tym tekście poświęcimy im jedynie chwilę, więc wszystkich zainteresowanych odsyłamy do powyższego artykułu.

Najczęściej pojawiającymi się kłopotami w urządzeniu fiskalnym są problemy z:

  • połączeniem z CRK lub z pamięcią chronioną (w przypadku urządzeń online),
  • akumulatorem, który ulega zbyt szybkiemu wyczerpaniu,
  • wyświetlaczem, klawiaturą,
  • modułem fiskalnym,
  • komunikacją z peryferiami – czytnikami, wagami, terminalami.

Jak widać, lista potencjalnych problemów jest dość długa. Kiedy konieczny jest serwis kasy fiskalnej? To zależy od przypadku. Rzadko kiedy przedsiębiorcy zgłaszają się do nas widząc pierwsze objawy usterki. Zazwyczaj czekają do ostatniego momentu, gdy urządzenie fiskalne po prostu odmawia współpracy. Jako serwis kas fiskalnych z Poznania widzieliśmy już naprawdę wiele. Urządzenia trafiają do nas często w opłakanym stanie: poobijane, zalane wodą, spleśniałe, z zardzewiałymi elementami elektronicznymi. Czasami da się je odratować, a czasem jest już za późno na skuteczny serwis kasy fiskalnej i trzeba zainwestować w zupełnie nowy sprzęt.

Serwis kas fiskalnych

Kiedy zawiadomić serwis kas fiskalnych?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: od razu. Jeśli Twoje urządzenie fiskalne daje niepokojące znaki, że coś jest nie w porządku, najprostszym rozwiązaniem jest wziąć telefon w garść i zadzwonić. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój serwis kas fiskalnych rozwiąże sprawę zdalnie. Wiele usterek można usunąć, kierując się precyzyjnymi instrukcjami przekazywanymi przez telefon. Warto też wykazać się inicjatywą i chociaż pobieżnie przejrzeć instrukcję obsługi urządzenia. Wszystkie są dostępne na stronach internetowych producentów.

Widać więc, że nie zawsze serwis kasy fiskalnej będzie konieczny. Działania serwisowe, polegające na naprawie i konserwacji lub wymianie pewnych elementów składowych urządzenia wcale nie są tak często wykonywane. Jeśli zareagujesz w porę, możesz uniknąć wysokich kosztów lub konieczności zakupu nowej kasy fiskalnej.

Serwis kasy fiskalnej jest także wprost wymagany przez polskiego ustawodawcę. Obowiązkowy przegląd techniczny powinno się wykonywać co najmniej raz na dwa lata. Pisaliśmy na ten temat wiele razy, zostawimy więc poniżej propozycje artykułów do przeczytania.

Dlaczego ten obowiązkowy serwis kasy fiskalnej jest taki ważny? Po pierwsze za niedopilnowanie terminu grożą przedsiębiorcy kary pieniężne i odebranie ulgi na zakup kasy fiskalnej. Po drugie to właśnie podczas obowiązkowego przeglądu, serwis kas fiskalnych wykrywa drobne usterki i zapobiega im, zanim zmienią się w trudne do usunięcia, irytujące awarie.

Co cechuje dobry serwis kas fiskalnych?

Podsumowując informacje z poprzednich akapitów widać, że nie chodzi o to, jaki problem fiskalny Cię spotyka. Raczej chodzi o to, jacy ludzie Cię wspierają i czy możesz na nich liczyć.

Dobry serwis kas fiskalnych to miejsce, w którym pracują certyfikowani profesjonaliści. Ale ta oczywistość nie nie wszystko. Stawiaj na miejsca, w których czujesz się mile widziany, zrozumiany, w których panuje dobra atmosfera. Jest to szczególnie ważne dla początkujących przedsiębiorców, którzy czują się zupełnie „zieloni” w temacie kas fiskalnych. Serwis kasy fiskalnej przeprowadzany w towarzystwie serwisanta, którego znasz i któremu ufasz zleci Ci z pewnością w mgnieniu oka.

Warto także zwrócić uwagę na oferowane przez serwis kas fiskalnych sposoby kontaktu i godziny otwarcia. Im więcej sposobów na komunikację, tym lepiej. Spójrz również, jak wygląda strona internetowa danego serwisu kas, czy są tam dostępne merytoryczne artykuły, wyczerpujące informacje o produktach. Koniecznie przyjrzyj się opiniom w Google, one mówią zazwyczaj więcej niż tysiąc słów

Może nie są to standardowe rady na to, jak wybrać swój serwis kas fiskalnych. Ale są szczere i wynikają z naszego wieloletniego doświadczenia.

Serwis kas fiskalnych Poznań

Serwis kas fiskalnych – Poznań zaprasza, Ekipa Mico też!

Mamy już prawie 25 lat doświadczenia w sprzedaży urządzeń fiskalnych, a także rozwiązań dla firm. Wykonujemy także (oczywiście!) serwis kas fiskalnych. Poznań, ul. Gorczyczewskiego 4-6 – tam nas znajdziesz.

Oferujemy naszym klientom kontakt przez telefon stacjonarny, komórkowy, a nawet WhatsApp, bo prosty serwis kasy fiskalnej może być wykonany w formie wideo. Łatwiej jest nam zwalczyć problem, gdy dokładnie widzimy co dzieje się z urządzeniem. Możesz także skontaktować się z nami mailowo, jeśli Twoja sytuacja pozwala, byś chwilę dłużej poczekał na odpowiedź. Polecamy również rozmowę z nami przez komunikatory społecznościowe – na Facebooku, Instagramie lub LinkedInie.

Jeśli spotka Cię usterka w weekend, kiedy odpoczywamy, masz do dyspozycji obszerną Bazę Wiedzy i nasze poradniki na YouTube. Tak właśnie o klienta dba najlepszy serwis kas fiskalnych w Poznaniu!

Ale tym co jest równie ważne jest przyjazna atmosfera. Wielu naszych Klientów zwraca na to uwagę. Pod naszym adresem padają sformułowania, które przekonają Cię, że swój serwis kasy fiskalnej powinieneś prowadzić właśnie u nas (opinie pochodzą profilu Mico w Google Maps):

  • Jeśli jest to Twoja pierwsza działalność i jesteś trochę „zielony” w tym wszystkim, na pewno wyjdziesz zadowolony!
  • Jak zawsze bardzo profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Bardzo polecam Pana Borysa – doradził, pomógł w dobraniu sprzętu i później świetnie przeszkolił z obsługi. BRAWO!
  • Bardzo profesjonalnie, bezstresowo i w miłej atmosferze.
  • Polecam polecam polecam ❤️ przemiła atmosfera profesjonalne podejście.
  • Bardzo dziękuję za rzetelną, merytoryczną pomoc w zakupie pierwszej kasy fiskalnej. Obsługa, doradztwo, zaangażowanie, umiejętność słuchania klienta jest tutaj nieoceniona. Polecam cały zespół Mico.

Jak widać, trudno o lepszy serwis kas fiskalnych. Poznań to oczywiście nie jedyny obszar naszego działania. Zapraszamy przedsiębiorców z całej Wielkopolski! Żadne usterki nam nie straszne – wszystko już w życiu widzieliśmy. Jeśli wahasz się, czy jesteśmy dobrym wyborem dla Ciebie, przyjdź, porozmawiaj z nami. Gwarantujemy, że wyjdziesz zadowolony, w dodatku ze słodką Mico-krówką w kieszeni!

Skontaktuj się z nami!

wróć do bazy wiedzy