Jaki terminal płatniczy wybrać?

Zmotywowany wieloma zapytaniami klientów postanowiłeś wprowadzić do swojej firmy płatność kartą. Chcesz to zrobić możliwie szybko, ale nie wiesz, jaki […]

Zmotywowany wieloma zapytaniami klientów postanowiłeś wprowadzić do swojej firmy płatność kartą. Chcesz to zrobić możliwie szybko, ale nie wiesz, jaki terminal płatniczy wybrać. Oczywiście firmy oferują bardzo różnorodne terminale płatnicze. Ranking stworzony przez specjalistów z pewnością by się przydał… właśnie dlatego zebraliśmy całe nasze doświadczenie i stworzyliśmy go dla Ciebie! Zapraszamy do lektury poniższego przewodnika.

Sprawdź naszą ofertę terminali płatniczych

Polska Bezgotówkowa przede wszystkim

Jeśli zastanawiasz się, jaki terminal płatniczy wybrać, a nie słyszałeś nigdy o programie Polska Bezgotówkowa, musisz szybko nadrobić te zaległości. Polska Bezgotówkowa to szansa dla przedsiębiorców, którzy chcą przetestować płatności bezgotówkowa w swojej firmie, ograniczając koszty do minimum. Biorąc udział w programie możesz przez 12 miesięcy używać terminala całkowicie bezpłatnie. Po tym czasie sam zadecydujesz, czy pozostawisz terminal, czy z niego rezygnujesz. Aby docenić, jak dużo program oferuje przedsiębiorcom, warto znać standardowe koszty utrzymania terminala: Opłaty za terminale płatnicze.

Jak każdy program, tak samo Polska Bezgotówkowa ma pewne warunki uczestnictwa. Zajrzyj do naszego wpisu i dowiedz się więcej na ten temat: Program Polska Bezgotówkowa – terminal za 0zł!. Już przeczytałeś? Wiesz zatem, jaki terminal płatniczy wybrać – taki w programie Polska Bezgotówkowa!

Co je różni? Czyli jaki terminal płatniczy wybrać

Na rynku znaleźć można różne terminale płatnicze – ranking naszego autorstwa przedstawimy już w kolejnym rozdziale. Na początek warto jednak wiedzieć, co różni poszczególne urządzenia abyś mógł z całą pewnością stwierdzić, który terminal będzie dla Ciebie odpowiedni. Zajrzyj do poniższego poradnika Ekipy Mico na naszym kanale na YouTube, jeśli wolisz oglądać, niż czytać. 😉

Mobilne terminale

Terminale dzielimy przede wszystkim na mobilne oraz stacjonarne. Terminale mobilne doskonale sprawują się w pracy w terenie, są także odpowiednie dla restauracji, gdzie kelner często przyjmuje płatność przy stoliku. Urządzenia tego typu wyposażono są w wytrzymałe akumulatory. Cechuje je także poręczność i kompaktowa budowa oraz brak okablowania.

Najważniejszą cechą terminali mobilnych jest jednak ich niezależność od stanowiska sprzedaży. Można na nich pracować w dowolnym miejscu, dzięki komunikacji WiFi lub GSM (sieć mobilna). Z tego powodu terminale mobilne są zazwyczaj droższe, niż te stacjonarne. Jaki terminal płatniczy wybrać do pracy w terenie? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Stacjonarne terminale

Wcześniej jednak opowiedzmy nieco o terminalach stacjonarnych. Jak sama nazwa głosi – są one zainstalowane w konkretnym miejscu, często podłączone do kasy fiskalnej. W jednym z naszych wpisów poruszyliśmy temat podłączenia terminala do kasy: Jak podłączyć terminal płatniczy do kasy?. Warto także wspomnieć, że terminale stacjonarne mogą same przyjmować płatności, ale może się to także odbywać za pomocą dodatkowego PINPada dla klienta.

Terminale stacjonarne muszą być stale zasilane przez kabel oraz potrzebują dostępu do internetu. Połączenie z internetem może być osiągane przez kabel sieciowy (Ethernet) lub GSM (sieć mobilna). Ponadto są nieco większe w porównaniu z terminalami mobilnymi, ale za to tańsze. Doskonale sprawdzą się w usługach oraz sklepach. To, jaki terminal płatniczy wybrać do pracy stacjonarnej, zależy w dużej mierze od Twoich osobistych potrzeb.

PIN Pad

Czasami pytanie nie brzmi, jaki terminal płatniczy wybrać, ale dlaczego nie PIN Pad? Jest to rozwiązanie dostępne dla użytkowników kas online, gdzie to sama kasa pełni w pewnym stopniu rolę terminala. PIN Pad jedynie przyjmuje płatność. Jest on zasilany przez port USB z kasy, co redukuje ilość kabli. Prezentuje się bardzo nowocześnie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że automatycznie łączy się z kasą, eliminując całkowicie błędy kasjerskie.

Terminale płatnicze – ranking

Wiesz już jakie cechy różnią poszczególne terminale płatnicze. Ranking przedstawiony poniżej to subiektywna lista oparta na naszym doświadczeniu. Prezentuje najlepsze urządzenia, które najczęściej polecamy klientom Mico. Teraz i Ty masz dostęp do tej tajemnej wiedzy. 🙂

Nasi klienci najczęście wybierają oczywiście mobilne terminale płatnicze. Ranking otwiera więc Ingenico Move 2500, szczególnie lubiany i doceniany ze względu na swój nowoczesny wygląd. Można go łatwo i szybko zainstalować, a co najważniejsze – jest totalnie niezawodny, szczególnie w wersji z GSM. Dzięki temu możesz wygodnie i bez problemów przyjmować płatności gdziekolwiek.

Jaki terminal płatniczy wybrać, jeśli Move 2500 nie przypadł Ci do gustu? Nieco droższą propozycją jest Ingenico iWL 250. Posiada wszystkie zalety Move 2500, a ponadto obsługuje wszystkie rodzaje płatności (czytnik czipów, pasków magnetycznych, płatności zbliżeniowe, blik).

Najnowocześniejszy i najbardziej innowacyjny jest terminal SmartPOS NexGo N3, wyposażony w kolorowy, dotykowy ekran. Obsługa tego urządzenia jest łatwa i przyjemna, przypomina posługiwanie się smartfonem z systemem Android. Urządzenie jest mobilne, a komunikacja odbywa się przez sieć telefonii komórkowej GSM (4G, 3G, GPRS), Bluetooth, lub Wi-Fi.

Szukasz czegoś mniejszego? Kolejny w naszym rankingu jest Ingenico Link 2500, kompaktowy terminal przenośny, mniejszy nawet od smartfona. Posiada swój własny akumulator, może łączyć się z internetem za pomocą GSM, Bluetooth, czy WiFi, a także współpracować z kasą. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, nie posiada jednak własnej drukarki potwierdzeń – można je wysłać do klienta na maila lub smsem.

Wspomniane trzy urządzenia, to najbardziej polecane przez nas mobilne terminale płatnicze – ranking jednak jeszcze się nie kończy! Kolejny na liście jest PIN Pad Ingenico Lane 3000, choć z opisywanych wcześniej przyczyn polecamy go jedynie użytkownikom kas online. Niezawodne i stabilne połączenie gwarantowane jest w połączeniu z kasą K10 Online. PIN Pad jest ceniony przez naszych klientów ze względu na niewielkie koszty utrzymania oraz wygodę użycia.

A stacjonarne terminale płatnicze? Ranking zamyka Ingenico iCT 220, który doskonale sprawdzi się w pracy “na miejscu”. Polecamy szczególnie jego połączenie z zewnętrznym PIN Padem dla klienta, co wyeliminuje konieczność ciągłego przekazywania terminala iCT 220 w ręce klienta i wieczne plątanie się kabli. 😉

Nasz ranking rozjaśnił co nieco? Na pewno! Jeśli jednak wciąż się wahasz, rozwiejemy Twoje wątpliwości ekspresowo – wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Na terminalach znamy się jak nikt i może to potwierdzić grono zadowolonych klientów, którzy już w tym momencie pomnażają swój obrót, korzystając z dobrodziejstw terminali płatniczych. Dołącz do ich grona – zapraszamy!

Zapytaj o terminale płatnicze

wróć do bazy wiedzy