Program Polska Bezgotówkowa – terminal za 0 zł!

Od początku 2018 roku w Polsce działa program Polska Bezgotówkowa, mający na celu upowszechnienie i promocję transakcji bezgotówkowych w naszym […]

Od początku 2018 roku w Polsce działa program Polska Bezgotówkowa, mający na celu upowszechnienie i promocję transakcji bezgotówkowych w naszym kraju, zarówno wśród konsumentów, jak i przedsiębiorców. Z perspektywy przedsiębiorcy program jest wyjątkowo korzystny – jakie są jego podstawowe założenia?

Skontaktuj się z nami!

Bezpłatny terminal w programie Polska Bezgotówkowa

Najważniejszym założeniem jest możliwość otrzymania przez przedsiębiorcę darmowego terminala na 5 miesięcy (0 zł za terminal i transakcje). MICO bierze udział w akcji jako reprezentant firmy posiadającej licencję Krajowej Instytucji Płatniczej, więc tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z jej warunkami programu i dołączenia do grona szczęśliwych posiadaczy terminali.

Jak dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa?

Aby wziąć udział w akcji wystarczy skontaktować się z nami! Razem wypełnimy wszystkie niezbędne dokumenty oraz wypełnimy formalności. Wśród dostawców terminali znaleźć można spółki posiadające licencję Krajowej Instytucji Płatniczej (takie jak nasz Partner, Paytel, którego reprezentujemy) oraz popularne banki. Zachęcamy oczywiście do skorzystania z naszych usług!

Czy to na pewno bezpłatne terminale?

Czy poniesiesz jakiekolwiek koszty związane z uczestnictwem w programie? Czas obowiązywania umowy to 12 miesięcy, a dofinansowanie obejmuje 5 miesięcy. Z kosztami musisz się więc liczyć dopiero po upływie 5 bezpłatnych miesięcy. Drugą kwestią jest obrót na urządzeniu. Jeśli osiągniesz na terminalu obrót większy niż 42 tys. zł w ciągu 12 miesięcy, będzie obowiązywała Cię opłata określona w umowie podpisanej z agentem rozliczeniowym, czyli operatorem płatności bezgotówkowych. 

Warto wiedzieć, że warunki uczestnictwa w programie zmieniły się 1 marca 2022. Pierwotne założenia zakładały dofinansowanie na terminal trwające 12 miesięcy – czyli po bezpłatnym roku, można było bez konsekwencji zrezygnować z terminala. Obrót także był większy – wynosił aż 100 tys. złotych. Przypominamy cały czas o pierwotnych warunkach oferowanych przez Polskę Bezgotówkową, bo są one wciąż obowiązujące dla niektórych grup przedsiębiorców. 

Nowe i stare zasady – kogo obowiązują?

Nowe zasady, obowiązujące od 1 marca 2022 obowiązują niemal wszystkich przedsiębiorców. Zakładają one:

 • dofinansowanie tylko dla 1 urządzenia,
 • terminal bezpłatny przez 5 miesięcy,
 • czas trwania umowy: 12 miesięcy,
 • maksymalny limit obrotu na urządzeniu: 42 tys. zł.

Pierwotne zasady obowiązują jedynie dla przedsiębiorców świadczących usługi:

 • w zakresie transportu osób,
 • urządzeń samoobsługowych
 • oraz dla sektora publicznego

i zakładają one:

 • dofinansowanie dla 3 urządzeń,
 • terminal bezpłatny przez 12 miesięcy,
 • czas trwania umowy: 12 miesięcy,
 • maksymalny limit obrotu na każdym urządzeniu: 100 tys. zł.

Kto nie może wziąć udziału w programie?

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do udziału w Polsce bezgotówkowej! Poniżej przedstawiliśmy grupy, które niestety nie mogą skorzystać z dobrodziejstw programu:

 • właściciele małych lub średnich przedsiębiorstw, w których dokonywano już płatności bezgotówkowych (chyba, że przerwa w dostarczaniu tych płatności wynosi minimum rok),
 • właściciele sieci handlowo – usługowej, obejmującej więcej niż 5 placówek lub
 • franczyzobiorcy, których działalność obejmuje więcej niż 5 placówek.

Oferta Mico

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie Polska bezgotówkowa! W naszej ofercie znajdują się terminale płatnicze, które już niedługo mogą działać w Twojej firmie, przynosząc zwiększenie Twoich zysków. Jeśli nie wiesz, jaki terminal wybrać, skontaktuj się z nami lub obejrzyj krótki poradnik na kanale Mico na YouTube:

Masz pytania? Wiele kwestii dotyczących transakcji bezgotówkowych, wyjaśniliśmy wyczerpująco tutaj: Transakcje bezgotówkowe.

Chciałbyś się spotkać i porozmawiać na temat terminali w Twojej firmie? Zapraszamy do zakładki KONTAKT!

wróć do bazy wiedzy