Zakup kasy fiskalnej na raty – czy przysługuje ulga?

Współcześnie kupowanie sprzętu elektronicznego na raty jest wygodną formą zakupów zarówno dla osób indywidualnych jak i właścicieli biznesów. Wielu przedsiębiorców […]

kasa fiskalna na raty

Współcześnie kupowanie sprzętu elektronicznego na raty jest wygodną formą zakupów zarówno dla osób indywidualnych jak i właścicieli biznesów. Wielu przedsiębiorców nie wie, że kasa fiskalna na raty to coraz częściej wybierany sposób na rozłożenie w czasie koniecznej płatności. Na pewno interesuje Was też zależność w temacie “kasa fiskalna na raty, a ulga na zakup kasy”. Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule.

Skontaktuj się z nami!

Kasa fiskalna na raty, a ulga – warunki otrzymania zwrotu

Ulga na zakup kasy fiskalnej to dogodne ułatwienie dla przedsiębiorców, przewidziane przez polskiego ustawodawcę. O samej uldze powstał już osobny artykuł, z którym polecamy się zapoznać: Komu przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej i jak ją otrzymać?

Zanim więc zaczniemy się zastanawiać, czy wzięta na raty kasa fiskalna to dobry wybór,

poznajmy warunki skorzystania ze zwrotu. W tym momencie:

  • ulga obowiązuje tylko na kasy online – urządzenia z kopią elektroniczną i papierową nie podlegają zwrotowi,
  • zwrot wynosi 90% wartości urządzenia, ale nie więcej niż 700 zł,
  • o ulgę trzeba wystąpić w ciągu maksymalnie 6 miesięcy od rozpoczęcia ewidencji,
  • trzeba posiadać dowód zakupu kasy i przedłożyć go w Urzędzie Skarbowym.

Oznacza to, że jeśli brana przez nas na raty kasa fiskalna jest urządzeniem z kopią elektroniczną, i tak nie możemy ubiegać się o zwrot części kosztów. Jeśli jednak interesuje Cię wzięta na raty kasa fiskalna online, czytaj dalej!

Kasa fiskalna na raty – szczegóły

Przedsiębiorcy często martwią się, że złym pomysłem jest wzięta na raty kasa fiskalna. A ulga? Co z nią? Czy nie przepadanie?

Od razu uspokajamy – na szczęście płatność ratalna za kasę fiskalną nie wyklucza otrzymania pieniędzy z ulgi. Zwróćmy jednak uwagę na to, że aby wnioskować o ulgę, musimy posiadać dokument potwierdzający zakup kasy. W tym przypadku, potwierdzenie zakupu otrzymasz dopiero po spłaceniu wszystkich rat. Wtedy możemy cieszyć się naszą nową, wziętą na raty kasą fiskalną, a ulga nam nie przepadnie, jeśli złożymy wniosek o zwrot trzymając się terminów.

W ramach uzyskania oferty ratalnej, warto skontaktować się z autoryzowanym salonem sprzedaży, takim jak Mico. Zazwyczaj rata wynosi kilkadziesiąt złotych miesięcznie, ale wszystko zależy też od tego, z jakiej półki cenowej pochodzi wybrane urządzenie. Zakupiona na raty kasa fiskalna nie jest aż tak dużym wydatkiem, jak jednorazowa, całkowita płatność.

Kasa fiskalna online na raty, czy w leasingu?

Wiesz już, że kasa fiskalna online na raty to fajne rozwiązanie na rozłożenie w czasie płatności za urządzenie fiskalne. Zakupimy w ten sposób nie tylko kasy fiskalne online, ale także drukarki online. Wielu z Was słyszało na pewno o jeszcze jednej formie zakupu – leasingu.

Trzeba podkreślić, że w tym momencie istnieją jego dwie formy. Ta tradycyjna forma, czyli leasing operacyjny, niestety pozbawia nas ulgi. W jej efekcie nigdy nie stajemy się właścicielami urządzenia, więc nie możemy też przedłożyć dowodu zakupu do Urzędu Skarbowego.

Istnieje jeszcze jednak nowszy twór, bardziej elastyczny – leasing finansowy, który funkcjonuje na zasadzie pożyczki. Ta opcja to właśnie taka bardziej kasa fiskalna online na raty, gdzie całość kwoty jest w Twoim imieniu opłacana, a Ty otrzymujesz niezbędny dowód zapłaty. Spłacasz pożyczkę, jednocześnie mogąc wnioskować o ulgę.

To w zasadzie wszystko! Pamiętając, że uldze podlegają tylko kasy i drukarki online możesz rozważyć, czy chcesz brać kasę na raty, czy skorzystasz może z leasingu finansowego. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, skontaktuj się z nami – Ekipa Mico z wielką przyjemnością sprawi, że zakup nowego urządzenia przebiegnie gładko i bez problemów. A co najważniejsze, z ulgą dla Twojego portfela!

Sprawdź naszą ofertę kas fiskalnych online!

wróć do bazy wiedzy