GSM/GPRS – najlepsze połączenie z Centralnym Repozytorium Kas

Zakup kasy online budzi wiele pytań. Oferta producentów jest szeroka, a Wy zazwyczaj nie wiecie, na których urządzeniach będzie się […]

Zakup kasy online budzi wiele pytań. Oferta producentów jest szeroka, a Wy zazwyczaj nie wiecie, na których urządzeniach będzie się Wam pracować najlepiej i bezproblemowo. Dziś zdradzimy Wam wiedzę tajemną. Kupując urządzenie online powinniście przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jaki sposób kasa komunikuje się z Centralnym Repozytorium Kas. Dlaczego? Ponieważ komplikacje w komunikowaniu z CRK, to największa udręka, jaka może na Was spaść. Poniższy artykuł odpowiada więc na często zadawane pytanie: jaki jest najlepszy sposób komunikacji z Repozytorium i dlaczego jest nim łączność GPRS/GSM?

Zainwestuj w swój święty spokój, wybierz GSM

O tym, jakie istnieją rodzaje komunikacji z Repozytorium Kas pisaliśmy tutaj: Typy połączenia urządzenia fiskalnego z CRK. Już wtedy sugerowaliśmy, że GSM/GPRS to najlepszy wybór. 

Kasy z łącznością GPRS są o 100 do 200 zł netto droższe, fakt. Ale nie powodują ŻADNYCH PROBLEMÓW KOMUNIKACYJNYCH. Pamiętaj, że przepisy nakładają na Ciebie obowiązek zapewnienia ciągłości połączenia z CRK – Ty i tylko Ty ponosisz za nie odpowiedzialność! Kasa z GPRS oszczędza Ci nieprzyjemności, stresu i siwych włosów.

Kasa online z GSM jest droższa, ale dzięki niej… oszczędzasz

Typy połączeń inne niż GSM narażają Cię na niepotrzebne koszty. Każde zerwane połączenie z CRK, zmiana telefonu, routera, nagłe wyłączenie się kasy, rodzi konieczność kolejnej konfiguracji. A ta kosztuje każdorazowo od 100-200 zł netto. Kasy GSM nie generują tego problemu, nie są uzależnione od innych urządzeń czy sieci lokalnej. Jeśli stracą na chwilę zasięg, zaraz go odnajdą – takie jest to proste. I oszczędza Twój czas, który musiałbyś poświęcić na wizytę w serwisie.

Super wygoda z kartą GSM

Kasa online trafia do Ciebie z już opłaconą i zamontowaną kartą GSM, której ważność wynosi od 24-80 miesięcy. Nie ponosisz żadnych kosztów z tym związanych, więc na minimum dwa lata masz spokój. Po upływie tego czasu kupisz nową kartę za grosze (2-4 zł miesięcznie), a my zamontujemy ją za darmo przy okazji przeglądu urządzenia. 

Dzięki karcie GSM możesz zacząć pracę na kasie od razu po wyjęciu jej z pudełka. Nie musisz nic konfigurować, logować się do sieci, martwić się drożnością portów. Urządzenie od razu złapie zasięg – nie wymaga to od Ciebie żadnego działania!

GSM jest elastyczne

Po jakimś czasie stwierdzasz, że GSM jednak nie jest dla Ciebie… co wtedy? W takiej sytuacji bez problemu możesz przejść na komunikację z CRK przez WiFi lub kabel sieciowy (Ethernet). Wszystko według Twoich potrzeb i bez generowania zbędnych kłopotów.

Kasa fiskalna online z GSM – jaką wybrać?

Na rynku istnieje kilka urządzeń fiskalnych z GSM. Naszą faworytką jest oczywiście kasa fiskalna Novitus Nano Online z GSM (także w wersji Nano II Online). Każdy, kto choć raz kupił u nas urządzenie fiskalne wie, że trochę faworyzujemy kasy Nano. 😉 Powodem wcale nie są tajne układy z producentem, ale ich bezawaryjność, intuicyjność oraz ogromna wygoda użytkowania. Polecamy Wam to, co według nas jest najlepsze, a kto ma się na tym znać lepiej, jeśli nie my? 😉 Jeśli nie wiesz co wybrać, postawienie na Nano Online jest zawsze trafną decyzją!

Świetną kasą jest również Elzab K10 Online GPRS. To kasa często wybierana przez naszych klientów, ze względu na dotykowy ekran i nowoczesny, nietypowy design. Zakładając, że ważna jest dla Ciebie nie tylko funkcjonalność, ale także nietuzinkowy wygląd, bez cienia wątpliwości wybierz kasę Elzab K10 Online GPRS.

Dla wielbicieli niewielkich urządzeń fiskalnych mamy też coś od Posnet. Kasa Posnet Mobile Online GPRS to aktualnie jedno z najmniejszych urządzeń na rynku, bez problemu mieści się w dłoni. Jest stworzona do sprzedaży mobilnej, a łączność GPRS bez problemu zdaje egzamin nawet w terenie.

Polecamy także odwiedzenie kanału Mico na Youtube i obejrzenie poniższego poradnika:

Wymienione urządzenia to idealne kasy dla kosmetyczki, dla fryzjera i dla fryzjerki, dla lekarza, w tym dla stomatologa, a także dla bud-rem oraz dla prawnika.

Na zakończenie powiemy tylko, że nasi klienci nam ufają, bo oferujemy dobre i sprawdzone rozwiązania już od 20 lat. Nie owijamy w bawełnę, nie wciskamy kitu, nie manipulujemy informacjami – mówimy jak jest i dlatego nas cenicie. Ten artykuł, mimo że dość tendencyjny, ma być dla Was drogowskazem w wyborze najlepszego urządzenia online. A droga będzie zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza z kasą online GPRS/GSM w kieszeni. Inwestując w GPRS oszczędzasz swój czas i nasz czas – stoimy dokładnie po tej samej stronie barykady!

Załatw tę sprawę teraz!

wróć do bazy wiedzy