Novitus Nano II Online – następca Nano Online

W naszej branży istnieją rozwiązania, które są tak dobre, że ciężko uczynić je jeszcze lepszymi. Można powiedzieć, że tak było […]

W naszej branży istnieją rozwiązania, które są tak dobre, że ciężko uczynić je jeszcze lepszymi. Można powiedzieć, że tak było z kasą fiskalną Novitus Nano E. Zmiany w polskich przepisach postawiły jednak polskich producentów przed koniecznością stworzenia kas online. W ten sposób najlepsi inżynierowie Novitus opracowali kasę Nano Online, nazywaną często, choć niepoprawnie “Nano E Online”, co podkreśla wyjątkowy status poprzedniczki. A teraz, kilkanaście dni temu, Novitus zaskoczył nas jeszcze jedną nowością, czyli kasą fiskalną Nano II Online. 

Nowa “Nano E Online”, czyli Nano II Online

Kasa fiskalna Novitus Nano Online II posiada wszystkie zalety swojej poprzedniczki. Podobnie, jak Nano Online, jest to urządzenie niesamowicie ergonomiczne i naprawdę niewielkie – Nano Online II może pochwalić się tytułem najmniejszej kasy fiskalnej w ofercie Novitus. Wyposażono ją w wodoodporną klawiaturę, której podświetlenie pozwala na komfortową pracę nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Pod tym względem kasa jest niemalże niedościgniona.

Co się jednak zmieniło? Nowa kasa Novitus Nano Online II posiada całkiem nowy, nowoczesny design. Trzeba przyznać, że jest wyjątkowo przyjemna dla oka. Zaopatrzono ją również w dodatkowe klawisze funkcyjne, zapewniające jeszcze łatwiejszą obsługę urządzenia, a tym samą bardziej efektywną, komfortową i intuicyjną pracę. Wielu użytkowników zwraca uwagę na miłe w dotyku klawisze.

Najważniejszą zmianą w Novitus Nano Online II jest jednak moduł WiFi w standardzie. Dzięki niemu, kasa jest gotowa do połączenia z Internetem zaraz po wyjęciu z pudełka, bez przeprowadzania skomplikowanych konfiguracji. To bardzo wygodne rozwiązanie, gwarantujące bezproblemowe przejście na online!

Kasa Nano Online II – funkcje

Kasa Nano Online II oczywiście łączy się z Centralnym Repozytorium Kas (zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r.), za pośrednictwem wspomnianego powyżej modułu WiFi. Znajduje tym samym zastosowanie w branżach objętych obowiązkiem posiadania urządzeń online. Będzie idealne dla kosmetyczki, dla fryzjera i dla fryzjerki, dla lekarza, dla prawnika, dla adwokata, dla trenera (fitness) czy też dla budowlańca.

Ta nowa “Nano E Online” należy do rodziny Novitus Online Power, czyli grupy produktów wyposażonych w ponadprzeciętną moc. Producent zaimplementował w kasie 32 bitowe procesory, wielką pamięć wewnętrzną oraz operacyjną, a także zadbał o wysoką wydajność urządzenia. Bez zasilania kasa fiskalna Nano Online II wydrukuje do 3 000 paragonów. Przy średniej eksploatacji, daje to możliwość kilkudniowej pracy na jednym zasilaczu, bez ładowania.

Co więcej, kasa fiskalna Novitus Nano Online II może pracować tylko na zasilaczu, bez podłączenia do zasilania sieciowego, jeśli tylko posiadasz dodatkowy, naładowany akumulator. Łatwo się domyślić, że nowa “Novitus Nano E Online” II, jest wręcz stworzona do pracy mobilnej! Kasa przechodzi również w stan uśpienia, kiedy jej nie używamy, co dodatkowo wydłuża czas funkcjonowania urządzenia na akumulatorze.

Kasa fiskalna Nano Online II obsługuje wiele walut, oferuje usługi busowe oraz czasowe. Urządzenie wyposażono także w sporą ilość złącz, które stanowią o szerokich możliwościach komunikacyjnych Nano Online II. Kasa fiskalna posiada nie tylko moduł WiFi, ale także LAN, RS232, czy USB. Możliwe jest również zainstalowanie dodatkowego modułu BT lub 3G/LTE. Kasa Nano Online II świetnie współpracuje z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, terminalem (także PIN Padem), drukarką zamówień oraz monitoringiem wydruku. 

W dwóch słowach należy wspomnieć o mechanizmie wydruku, w który została wyposażona kasa fiskalna Novitus Nano Online II. Jest to mechanizm termiczny znanej, japońskiej firmy Fujitsu, który pozwala na wymianę papieru w dosłownie kilka sekund. Co więcej, na jednej rolce wydrukujemy około 300 paragonów!

Stabilność wszystkich rozwiązań gwarantuje system Linux. 

Kasa Nano Online II – odkryj możliwości Novi Cloud

NoviCloud to usługa chmurowa, stworzona przez Novitus. Pozwala ona na kontrolowanie i zarządzanie biznesem z dowolnego miejsca, za pomocą przeglądarki. Na swoim komputerze znajdziesz wszystkie dane z kasy, zyskujesz dostęp do raportów czy analiz. Kasa fiskalna Novitus Nano Online II to kolejne urządzenie od Novitus, które zyskało dostęp do usługi chmurowej. Trzeba jednak podkreślić, że jest to opcja dodatkowo płatna i kosztuje około 50 zł brutto miesięcznie. 

Jeśli jesteś osobą, która lubi trzymać rękę na pulsie i mieć wszystko pod kontrolą – zdecyduj się na dobrodziejstwa NoviCloud!

Nano Online II – dla kogo?

Kasa fiskalna Nano Online doskonale sprawdzi się w busach oraz wypożyczalniach czy parkingach (posiada funkcje BUS  i czasowe). Polecamy ją również podatnikom objętych obowiązkiem posiadania kas online oraz małym i średnim placówkom handlowym. Nano Online II będzie wsparciem sprzedaży zarówno na wyspie w galerii handlowej, jak i w małym sklepie osiedlowym. Ze względu na mocny akumulator oraz niewielkie rozmiary, urządzenie można polecić do pracy w terenie (jarmarki, handel obwoźny, foodtrucki itd.). 

Kasę fiskalną Nano II Online znajdziecie oczywiście w naszym sklepie (Nano II Online). To naprawdę godna kontynuacja linii kas Nano od Novitus i druga już wersja poszukiwanej przez Was “Nano E Online”. Nazwa może i jest niepoprawna, ale w świetny sposób nawiązuje do rozwoju modelu kas Nano. Oznacza również, że przywiązaliście się do kasy Nano E i poszukujecie jej kontynuacji. A to już mówi naprawdę wiele o jakości urządzeń Novitus. 

wróć do bazy wiedzy