Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku – czy każde urządzenie posiada taką możliwość?

Urządzenia fiskalne posiadają współcześnie bardzo wiele funkcji. Niektóre z nich są niezbędne dla określonych branż i zupełnie nie znajdują zastosowania […]

Urządzenia fiskalne posiadają współcześnie bardzo wiele funkcji. Niektóre z nich są niezbędne dla określonych branż i zupełnie nie znajdują zastosowania w innych. Jedną z takich funkcji jest dzielenie rachunku. Kasa fiskalna z opcją podziału paragonu na kilka osób to urządzenie, które ułatwia pracę i pozwala sprostać wymaganiom klientów.

Skontaktuj się z nami!

Kasa fiskalna z funkcją dzielenia rachunku – dla kogo?

Po co w ogóle dzielić rachunek? Zazwyczaj dzieje się to na wyraźną prośbę klientów. Jesteśmy pewni, że nie raz sami prosiliście kelnera o podzielenie kwoty znajdującej się na paragonie.

Jak się już domyślacie, kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku jest urządzeniem specyficznym dla branży gastronomicznej. Restauracja to miejsce sprzedaży, które wymaga dedykowanych rozwiązań. Wśród nich znajduje się obsługa stolików, tworzenie zestawów, możliwość dodawania nowych pozycji do paragonu, czy właśnie dzielenie rachunku. Kasa fiskalna w związku z tym musi również dostarczać takie możliwości.

Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku – czy każde urządzenie ma tę funkcję?

Szukając odpowiedniego urządzenia do swojej restauracji na pewno zastanawiasz się, czy każde urządzenie fiskalne stanie na wysokości zadania. Odpowiedź brzmi: nie, nie każde. Gastronomia wymaga szczególnego podejścia, a bardzo często rozwinięciem możliwości urządzenia fiskalnego staje się oprogramowanie sprzedażowe.

Co to oznacza? Istnieją oczywiście urządzenia oferujące dzielenie rachunku – kasa fiskalna tego typu działa wtedy w oparciu o dedykowane oprogramowanie. System kasowy to nic innego jak wiele zintegrowanych ze sobą urządzeń, umieszczonych w miejscu sprzedaży. W jego skład często wchodzi komputer/tablet/ekran POS z oprogramowaniem sprzedażowym i drukarka fiskalna, zamiast kasy fiskalnej. Trzeba w tym momencie szczerze podkreślić, że nie dzieje się to przypadkowo. Kasa fiskalna z funkcją dzielenia rachunku działająca samodzielnie, to niemal niespotykane urządzenie.

Dzielenie rachunku – kasa fiskalna Novitus Next z modułem gastronomicznym

Istnieją dwa wyjątkowe urządzenia, stworzone specjalnie z myślą o gastronomii: Posnet Vero oraz Elzab T10. Z wyglądu można je pomylić z kasą fiskalną i wielu przedsiębiorców tak właśnie robi. W rzeczywistości są to urządzenia mini-POS, łączące w sobie tablet, drukarkę fiskalną oraz oprogramowanie. Wyposażono je w mnóstwo przydatnych dla gastronomii funkcji. Znajdziemy tu możliwość prowadzenia rachunków otwartych, prowadzenie zamówień kuchennych, obsługę stolików, a także dzielenie rachunku. Kasa fiskalna to może nie jest, ale Vero i T10 spełniają potrzeby wszystkich mniejszych lokali gastronomicznych, w cenie odpowiadającym kasom fiskalnym z górnej półki.

Dzielenie rachunku – kasa fiskalna z oprogramowaniem gastronomicznym

Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku to zdecydowanie nie wszystko. Na rynku królują oczywiście drukarki fiskalne, zintegrowane z ekranami oraz oprogramowaniem. Więcej szczegółowych informacji o naszych ofertach znajdziesz tutaj: POS dla gastronomii w Mico.

Zestaw można dobrać kierując się wielkością i potrzebami lokalu. Wiele zależy od tego, czy sprzedaż będzie prowadzona stacjonarnie, czy mobilnie i jakie urządzenia dodatkowe wchodzą w skład systemu kasowego. Jedno jest pewne – wszystkie proponowane przez nas zestawy są przetestowane, działają stabilnie i nie sprawiają dodatkowych problemów. Najłatwiej omówić to na osobistym spotkaniu, bo już w kilka chwil będziemy wiedzieli, jakie urządzenie do Ciebie pasuje i spełnia Twoje potrzeby.

Jeśli nie wiesz, która kasa fiskalna z funkcją dzielenia rachunku (a raczej drukarka!) będzie dla Ciebie odpowiednia, zgłoś się do nas. O rozwiązaniach dla gastronomii wiemy wszystko! 😉

Skontaktuj się z nami!

wróć do bazy wiedzy