Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku – czy każde urządzenie posiada taką możliwość?

Urządzenia fiskalne posiadają współcześnie bardzo wiele funkcji. Niektóre z nich są niezbędne dla określonych branż i zupełnie nie znajdują zastosowania […]

Urządzenia fiskalne posiadają współcześnie bardzo wiele funkcji. Niektóre z nich są niezbędne dla określonych branż i zupełnie nie znajdują zastosowania w innych. Jedną z takich funkcji jest dzielenie rachunku. Kasa fiskalna z opcją podziału paragonu na kilka osób to urządzenie, które ułatwia pracę i pozwala sprostać wymaganiom klientów.

Skontaktuj się z nami!

Kasa fiskalna z funkcją dzielenia rachunku – dla kogo?

Po co w ogóle dzielić rachunek? Zazwyczaj dzieje się to na wyraźną prośbę klientów. Jesteśmy pewni, że nie raz sami prosiliście kelnera o podzielenie kwoty znajdującej się na paragonie.

Jak się już domyślacie, kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku jest urządzeniem specyficznym dla branży gastronomicznej. Restauracja to miejsce sprzedaży, które wymaga dedykowanych rozwiązań. Wśród nich znajduje się obsługa stolików, tworzenie zestawów, możliwość dodawania nowych pozycji do paragonu, czy właśnie dzielenie rachunku. Kasa fiskalna w związku z tym musi również dostarczać takie możliwości.

Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku – czy każde urządzenie ma tę funkcję?

Szukając odpowiedniego urządzenia do swojej restauracji na pewno zastanawiasz się, czy każde urządzenie fiskalne stanie na wysokości zadania. Odpowiedź brzmi: nie, nie każde. Gastronomia wymaga szczególnego podejścia, a bardzo często rozwinięciem możliwości urządzenia fiskalnego staje się oprogramowanie sprzedażowe.

Co to oznacza? Istnieją oczywiście urządzenia oferujące dzielenie rachunku – kasa fiskalna tego typu działa całkowicie samodzielnie. Jednak bardzo dobrym rozwiązaniem, wybieranym przez wielu właścicieli lokali gastronomicznych jest instalacja systemu kasowego.

System kasowy to nic innego jak wiele zintegrowanych ze sobą urządzeń, umieszczonych w miejscu sprzedaży. W jego skład często wchodzi komputer z oprogramowaniem sprzedażowym i drukarka fiskalna, zamiast kasy fiskalnej. Trzeba w tym momencie szczerze podkreślić, że nie dzieje się to przypadkowo. Kasa fiskalna z funkcją dzielenia rachunku to dość rzadko spotykane urządzenie.

Dzielenie rachunku – kasa fiskalna Novitus Next z modułem gastronomicznym

Jedną z wyjątkowych kas, stworzonych specjalnie z myślą o gastronomii, jest Novitus Next Online z modułem gastronomicznym. Charakterystyczną cechą wyróżniającą to urządzenie jest wbudowany w nie tablet dotykowy, który gwarantuje wygodne i intuicyjne użytkowanie. Next Online wyposażono w mnóstwo przydatnych dla gastronomii funkcji. Znajdziemy tu możliwość prowadzenia rachunków otwartych, łatwe logowanie kelnerów za pomocą karty, prowadzenie zamówień kuchennych, obsługę stolików, a także dzielenie rachunku. Kasa fiskalna Novitus Next Online z modułem gastronomicznym spełni potrzeby wszystkich mniejszych lokali.

Urządzenie posiada ponadto wiele przydatnych w prowadzeniu biznesu opcji. Umożliwia wystawienie FV, wysyłanie maili, prowadzenie ewidencji towarów i kontrahentów. Daje dostęp (opcjonalne) do innowacyjnej usługi chmurowej NoviCloud, w której znajdziesz przydatne raporty, statystyki i analizy dotyczące Twojego lokalu. Next Online to kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku, która może działać całkowicie samodzielnie, bez dodatkowego oprogramowania.

Dzielenie rachunku – kasa fiskalna z oprogramowaniem Storyous

Kasy fiskalne zazwyczaj uzyskują opcję dzielenie rachunku dzięki specjalnemu oprogramowaniu gastronomicznemu. Jednym z takich rozwiązań jest Storyous, które można łączyć w systemy POS z kasą fiskalną Next Online oraz drukarkami: Bono Online, HD Online czy też Deon Online oraz z urządzeniami peryferyjnymi: tabletami, drukarkami zamówień, terminalami i czytnikami. Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku, osiągniętą dzięki Storyous, będzie posiadała szereg innych przydatnych w gastronomii funkcji. Znajdziesz wśród nich:

  • możliwość tworzenia kategorii i list produktów,
  • działania na rachunkach: nadawanie nazwy, łączenie, dzielenie, przesuwanie i opis pozycji,
  • wydruk paragonów, faktur, zarządzanie nimi,
  • bilans i kontrolę gotówki,
  • kontrolę magazynu: karty magazynowe i dostawy, przepływy między magazynami, straty, półprodukty, receptury, marże,
  • funkcje przydatne w inwentaryzacji,
  • wskaźnik Foodcost.

Kasa fiskalna z opcją dzielenia rachunku (lub drukarka) wyposażona w oprogramowanie Storyous, znajduje się oczywiście w naszej ofercie online. Jeśli dzielenie rachunku jest Ci niezbędne, sprawdź kasę fiskalną Novitus Next ze Storyous oraz drukarkę Novitus HD Online z tabletem i Storyous.

Jeśli nie wiesz, która kasa fiskalna z funkcją dzielenia rachunku będzie dla Ciebie odpowiednia, zgłoś się do nas. O rozwiązaniach dla gastronomii wiemy wszystko! 😉

Skontaktuj się z nami!

wróć do bazy wiedzy