Jak wydrukować kopie paragonu z kasy fiskalnej Novitus?

Szczegółowe funkcje kas to najczęstsze tematy waszych telefonów i maili do Ekipy Mico. Mimo dołączonych do urządzeń instrukcji obsługi, z […]

jak wydrukować kopię paragonu novitus

Szczegółowe funkcje kas to najczęstsze tematy waszych telefonów i maili do Ekipy Mico. Mimo dołączonych do urządzeń instrukcji obsługi, z pewnością można się w tym wszystkim pogubić! Dlatego dziś opiszemy, jak wydrukować kopię paragonu. Novitus posłuży nam za przykład, jako producent kas i drukarek najczęściej wybieranych przez klientów Mico.

 

Sprawdź naszą ofertę kas fiskalnych online!

Wydruk kopii paragonu – po co to komu?

Używając kasy fiskalnej czasami musimy sięgnąć do wydruków archiwalnych. Czasem robi się to w celu podsumowania, czasem w celu informacyjnym, a jeszcze w innym przypadku na prośbę klienta. Wydruk kopii paragonu to tylko jedna z opcji. Powtórnie wyemitować możemy także kopie raportów wykonanych w przeszłości. Są one zawsze niefiskalne.

Zatem jak wydrukować kopię paragonu? Novitus oferuje w tym zakresie bardzo proste procedury. Prześledźmy ten proces razem.

Jak wydrukować kopię paragonu – Novitus z kopią elektroniczną

Jeśli nie jesteś posiadaczem kasy Novitus online i w swojej pracy używasz urządzenia z kopią elektroniczną, musisz pozyskać informacje zapisane we wbudowanej karcie SD. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 • Wybierz czerwoną literę F na klawiaturze, następnie wybierz żółty przycisk Menu.
 • Na wyświetlaczu pojawi się Menu związane z funkcjami. Na klawiaturze klikamy 271. Ta pozycja odpowiada za wydruk z kopii elektronicznej. Potwierdź klawiszem OK.
 • Jak wydrukować kopię paragonu? Novitus w kolejnym kroku pokazuje nam menu, z którego trzeba wybrać opcję: drukuj paragony z kopii według dat lub numerów.
 • Ustawiamy interesujący nas zakres dat (lub numer) i klikamy OK.
 • W zakresie towaru wybieramy: wszystkie i OK (chyba, że interesuje nas jeden towar, to wtedy wpisujemy jaki).
 • Powinien nastąpić wydruk kopii paragonu.
 • Wszelkie pojawiające się po drodze komunikaty (ID urządzenia, stawki VAT) po prostu potwierdzamy klikając OK.

Wiesz już, jak wydrukować kopię paragonu z kasy fiskalnej novitus z kopią elektroniczną. Kasy Novitus online nie różnią się wiele pod kątem emitowania archiwalnych dokumentów sprzedaży.

Wydruk kopii paragonu z kasy fiskalnej Novitus online

Kasy Novitus online przechowują wszystkie dane sprzedażowe we wbudowanej pamięci chronionej. Pamięć chroniona to element charakteryzujący wszystkie urządzenia fiskalne online. Wydruk kopii paragonu z kasy fiskalnej Novitus online wygląda niemal tak samo, jak w przypadku kasy z kopią elektroniczną:

 • Wybierz F na klawiaturze, następnie Menu.
 • Po wyświetleniu Menu funkcji, wybierz numer 271. Ta pozycja odpowiada za wydruk z pamięci chronionej. Potwierdź OK.
 • Jak wydrukować kopię paragonu z kasy fiskalnej Novitus? Pokaże się nam menu, z którego trzeba wybrać opcję: drukuj paragony z pamięci chronionej według dat lub według numerów.
 • Ustawiamy interesujący nas zakres dat (lub numer) i klikamy OK.
 • W zakresie towaru wybieramy: wszystkie i OK (chyba, że interesuje nas jeden towar, to wtedy wpisujemy jaki).
 • Powinien nastąpić wydruk kopii paragonu z pamięci chronionej.
 • Wszelkie pojawiające się po drodze komunikaty (ID urządzenia, stawki VAT) potwierdzamy przez OK, tak samo jak w przypadku kasy z kopią elektroniczną.

To wszystko! Wydruk kopii paragonu wcale nie jest trudny, prawda?

Jak wydrukować kopię paragonu z kasy fiskalnej Novitus? Sprawdź instrukcje obsługi

Nie możesz znaleźć opisanych przez nas kroków w swojej instrukcji obsługi? Zajrzyj tutaj: Instrukcje obsługi kas fiskalnych.

W instrukcjach elektronicznych, niezależnie od producenta Twojej kasy, łatwiej będzie znaleźć informacje o tym, jak wydrukować kopię paragonu. Novitus to w końcu tylko jeden z popularnych w Polsce producentów.

Pobierz instrukcję w PDF i za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+F wyszukaj frazy odpowiadające tematowi np. “kopia paragonu” czy “wydruk kopii”. W przypadku Novitus wystarczy wyszukać liczbę 271, opisującą wydruk kopii paragonu z kasy fiskalnej Novitus.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak wydrukować kopię paragonu. Novitus oferuje bardzo intuicyjne urządzenia, z których wydruk kopii paragonu nie powinien stanowić dla Ciebie problemu. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Ekipą Mico. Nie bez powodu uchodzimy za jeden z najlepszych serwisów kas fiskalnych w Poznaniu!

 

Skontaktuj się z nami!

 

wróć do bazy wiedzy