Jak wpisać NIP na paragonie w kasie fiskalnej Novitus?

Jeśli Ekipa Mico miałaby wskazać, o co najczęściej nas pytacie, z pewnością byłyby to szczegółowe funkcje kas Novitus. Uwielbiacie tego […]

https://mico.pl/kategoria-produktu/kasy-fiskalne-online/

Jeśli Ekipa Mico miałaby wskazać, o co najczęściej nas pytacie, z pewnością byłyby to szczegółowe funkcje kas Novitus. Uwielbiacie tego producenta i chociaż urządzenia są bardzo intuicyjne, niektóre opcje sprawiają Wam kłopoty. Jedną z nich jest NIP do paragonu. Gdzie na paragonie jest numer NIP nabywcy? Jak wpisać numer NIP na paragonie w kasie fiskalnej Novitus? Czy w ogóle trzeba coś takiego robić?

 

Sprawdź naszą ofertę kas fiskalnych online!

Numer NIP na paragonie w kasie fiskalnej Novitus a przepisy

Dodawanie numeru NIP do paragonu to opcja, która zyskała na popularności w 2020 roku. Wtedy właśnie zmieniły się przepisy dotyczące wystawiania faktur na podstawie paragonów. Od 2020 roku dodawanie numeru NIP do paragonu stało się koniecznością, bowiem tylko na podstawie takiego paragonu, można wystawiać faktury VAT.

Warto przypomnieć, że przed 2020 rokiem sprzedawca mógł po prostu wystawić fakturę na podstawie paragonu. NIP do paragonu nie był wymagany. Nie oznacza to jednak, że numer NIP na paragonie w kasie fiskalnej Novitus (i innych) pojawił się dopiero w 2020 roku. Wcześniej kasy też posiadały tę opcję, nie była jednak powszechnie wykorzystywana.

Jak dodać numer NIPu na paragonie? Kasy fiskalne Novitus

Kasy fiskalne Novitus mają możliwość wydrukowania numeru NIP do paragonu nabywcy, gdy istnieje taka potrzeba. Poniżej przytaczamy krótką instrukcję krok po kroku:

  1. Numer NIP na paragonie w kasie fiskalnej Novitus dodajemy w otwartym paragonie!
  2. Klikamy F, następnie Menu. Z Menu wybieramy pozycję 13 – ID nabywcy i zatwierdzamy klawiszem OK.
  3. Poruszając się strzałkami w górę lub w dół, wyszukujemy 2) NIP i zatwierdzamy OK.
  4. Wprowadzamy na ekranie numer NIP do paragonu. Klawisze numeryczne (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9) umożliwiają wprowadzenie numeru NIP.
  5. Wpisany NIP zatwierdzamy poprzez OK.

Wiesz już, jak dodać numer NIPu na paragonie. Kasy fiskalne Novitus nie różnią się pod względem wywoływania funkcji, niezależnie od modelu. Nieco inaczej obsługuje się jedynie kasy takie jak Novitus Next czy One, ze względu na brak tradycyjnej klawiatury, która została zastąpiona ekranem dotykowym. Jesteśmy jednak pewni, że podążając przywołaną przez nas ścieżką, bez problemu dodasz numer NIP do paragonu. Instrukcję zastosujesz zarówno do kas fiskalnych online, jak i kas z kopią elektroniczną.

Warto także wspomnieć, że numer NIP na paragonie z kasy fiskalnej Novitus to tylko jedna z opcji. W opcji “ID nabywcy” znajdziesz również opcję dodania innych numerów identyfikacyjnych, takich jak REGON czy PESEL.

Paragon kasy fiskalnej – gdzie jest NIP?

Załóżmy, że udało Ci się wprowadzić numer NIP na paragonie w kasie fiskalnej Novitus. Wydrukowałeś paragon i chcesz sprawdzić, czy wszystko się udało. Więc gdzie na paragonie jest numer NIP? Nietrudno znaleźć go, gdy dobrze przyjrzymy się nadrukowanym danym.

Wprowadzony identyfikator NIP zostanie umieszczony na końcu paragonu. Spójrz na paragon kasy fiskalnej. Gdzie jest NIP? Zaraz po identyfikatorze kasjera i godzinie wydruku, ale przed numerem unikatowym kasy.

Wiesz już, jak wydrukować numer NIP na paragonie z kasy fiskalnej Novitus. Wiesz także, jak wygląda taki paragon z kasy fiskalnej, gdzie jest NIP który wprowadziłeś oraz jak dodać do dokumentu sprzedaży inne numery identyfikujące. Nurtuje Cię inne pytanie? Ekipa Mico czeka, by na nie odpowiedzieć! Zadzwoń do nas, napisz, przyjdź osobiście – czekamy w naszym salonie na ul. Gorczyczewskiego w Poznaniu!

 

Skontaktuj się z nami!

 

wróć do bazy wiedzy