5 powodów, dla których warto zainwestować w urządzenia SAIO do swojej firmy

Ostatnie 5 lat to okres gwałtownych zmian w naszej branży. Pojawił się całkiem nowy typ kasy fiskalnej – kasa online, […]

Saio

Ostatnie 5 lat to okres gwałtownych zmian w naszej branży. Pojawił się całkiem nowy typ kasy fiskalnej – kasa online, a wraz z nią pierwsze urządzenie fiskalne z ekranem dotykowym, czyli Elzab K10 Online. Stąd było już niedaleko do wyprodukowania kasoterminala, czyli sprzętu łączącego kasę fiskalną, drukarkę fiskalną i terminal płatniczy. Pomysł na hybrydy powitano z entuzjazmem. I to wkraczają urządzenia typu SAIO. Czym są i dlaczego warto je poznać? Odpowiedzi serwujemy poniżej. 🙂

SAIO – co to w ogóle jest?

Dla wszystkich, którzy pierwszy raz spotykają się z tym pojęciem, spieszymy z wytłumaczeniem: SAIO to skrót od angielskiego określenia System All In One. W wolnym tłumaczeniu oznacza to „System Zawierający Wszystko w Jednym”. Trzeba przyznać, że polski skrót nie brzmiał by już tak dobrze i nowocześnie jak proste „SAIO”. Nawet nie będziemy próbować… 🙂

System All In One jest więc jednym, kompleksowym urządzeniem, łączącym funkcjonalności wielu innych urządzeń w sposób doskonale zintegrowany. Obecnie najbardziej znany w branży fiskalnej jest Posnet Vero – autorska propozycja firmy Posnet. Vero to rozwiązanie oparte o system operacyjny Android. Należy do rodziny urządzeń SAIO: składa się z drukarki fiskalnej online, platformy sprzedażowej POS oraz aplikacji sprzedażowej. Jako że jesteśmy wielkimi fanami Vero, opowiemy Wam na jego przykładzie, co oferuje System All In One. Na naszym rodzimym rynku znajdziecie jeszcze inne rozwiązanie tego typu. Jest nim Elzab T10. Jeśli jesteście ciekawi, warto zajrzeć na stronę internetową producenta Elzab i zobaczyć, czy T10 wpada w Wasze gusta. Wspominany w innych naszych artykułach Posnet Pospay (kasoterminal), to także urządzenia SAIO.

Czym charakteryzuje się System All In One?

Vero jest urządzeniem niedużym. Jako prawowity członek rodziny SAIO, jest kompaktowy i ergonomiczny. Pozwala stworzyć kompleksowe i funkcjonalne stanowisko kasjerskie, wykorzystując minimalną przestrzeń. Wystarczy prosta wizualizacja. Zazwyczaj chcąc zainstalować w firmie drukarkę fiskalną i ekran POS, trzeba przeznaczyć na te urządzenia dość dużo miejsca. Inwestując w System All In One taki jak Posnet Vero, wszystko pomieścisz 249 x 99 x 207 mm.

Co więcej, Vero to synonim intuicyjności. Jak można się domyślić, skoro w jego skład wchodzi system POS, działanie Posnet Vero oparte jest o ekran dotykowy. A to niesie za sobą same korzyści, związane z łatwą obsługą, z którą poradzi sobie nawet początkujący użytkownik. W tym kontekście SAIO zdecydowanie wpisuje się w ducha naszych czasów, w których liczy się szybkość i efektywność działania.

System All In One możesz oczywiście rozbudować o urządzenia peryferyjne, które spełniają potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Vero oferuje komplet interfejsów, takich jak WiFi, Bluetooth, Ethernet czy USB. Do urządzenia podłączysz więc szufladę, wagę, terminal płatniczy czy czytnik kodów kreskowych.

Vero ma także tę zaletę, że wszystkie najważniejsze elementy konstrukcyjne zostały wyprodukowane przez Posnet. Daje to gwarancję kompatybilności tego urządzenia SAIO.

5 powodów dla których warto zainwestować w urządzenia SAIO do swojej firmy

Najważniejszy plus SAIO? Niska cena!

Początkujący przedsiębiorcy nie chcą wydawać na starcie kilka tysięcy złotych na rozbudowany system POS. Co więcej, Posnet zauważył rosnącą popularność wynajmu, leasingu i abonamentu i postanowił wykorzystać ten trend do obniżenia ceny swojego urządzenia SAIO.

Decydując się na Posnet Vero, nabywasz jedynie drukarkę fiskalną, czyli jeden z elementów składowych urządzenia. Kosztuje ona 2 tysiące złotych netto, a więc jest to standardowa cena rynkowa. Co więcej, kupując System All In One, wciąż możesz wnioskować o zwrot do 700 zł z Urzędu Skarbowego za zakup urządzenia fiskalnego.

Wynajem platformy POS oraz aplikacji sprzedażowej to abonament miesięczny w wysokości od 100 zł miesięcznie. W przypadku urządzeń SAIO można również zrezygnować z abonamentu, jeśli platforma i aplikacja się nie sprawdzą i użytkować samą drukarkę fiskalną. Przy Vero rezygnacja powinna nastąpić po półtora roku użytkowania (18 miesięcy). Jak widać, koszty zakupu i późniejszego użytkowania wcale nie są takie wysokie – tym bardziej, że abonament nie musi być dożywotni. 🙂

5 powodów, dla których powinieneś wybrać System All In One

Po pierwsze – najważniejsza zaleta urządzeń SAIO to… szybka decyzja o ich zakupie. Nagle nie musisz orientować się w katalogach produktów, porównywać ze sobą parametrów, rozczytywać się o urządzeniach fiskalnych, ekranach POS oraz oprogramowaniu. Poznajesz Vero i otrzymujesz zintegrowane 3 w 1. Łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie jednego, kompleksowego urządzenia niż dwóch sprzętów i dodatkowego oprogramowania.

Po drugie – System All In One nie powinien sprawiać Ci problemów. Nie ręczymy oczywiście za wszystkie dostępne na rynku, ale na Vero dajemy osobistą gwarancję. To bardzo stabilne urządzenie, o rozbudowanych funkcjonalnościach. Masz pewność dotyczącą aktualizacji aplikacji i systemu Android. Możesz zajmować się tym, co umiesz najlepiej – czyli prowadzeniem własnej firmy ku świetlanej przyszłości. SAIO będzie pracować w tle, nie komplikując spraw, jednocześnie ułatwiając życie.

Po trzecie, platformy SAIO ułatwiają utrzymanie porządku w miejscu pracy. Stanowisko sprzedaży wygląda schludnie i nowocześnie w oczach klienta, kiedy wszystko obsługiwane jest z poziomu jednego, niewielkiego i innowacyjnego urządzenia.

Po czwarte, System All In One bardzo łatwo wdrożysz w swojej firmie. Będzie gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Ty i Twoi pracownicy w mig zrozumiecie, jak się go obsługuje.

Po piąte, SAIO usprawnia obsługę klienta. Działa szybko, nie zacina się. W połączeniu z urządzeniami peryferyjnymi, możesz stworzyć własne, dostosowane do biznesu centrum zarządzania.

System all in one

System All In One – dla kogo?

Posnet Vero jest urządzeniem pasującym do lokali sprzedażowych. Doskonale sprawdzi się w cukierni, piekarni, warzywniaku, sklepie mięsnym, przemysłowym czy wielobranżowym. Jest także genialnym wyborem dla gastronomii, jeśli tylko połączymy Vero z odpowiednim oprogramowaniem.

W Mico możecie zakupić Posnet Vero, zintegrowane z oprogramowaniem GoPOS. GoPOS daje gastronomii szerokie możliwości skutecznego zarządzania, planowania i kontroli nad biznesem. Co więcej, jest to rozwiązanie, które możesz rozbudować o dodatkowe możliwości, pasujące do Twojego indywidualnego lokalu i wizji rozwoju.

Skontaktuj się z nami!

wróć do bazy wiedzy