Wspieramy

Wspieramy dobre inicjatywy oraz dobrych ludzi.

Przedszkole Specjalne Orzeszek

orzeszek

„Orzeszek” jest placówką społeczną prowadzona przez Stowarzyszenie Na Tak – organizację pożytku publicznego (KRS 0000070098)
Do przedszkola przyjmowane są niepełnosprawne dzieci ze złożoną wieloraką niepełnosprawnością, te które wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. Starają się, aby czas jaki spędzają dzieci w przedszkolu, był pełen serdeczności, ciekawych wrażeń oraz maksymalnego bezpieczeństwa, komfortu i wygody. Bardzo ważnym elementem pracy jest zapewnienie dzieciom wysokiej jakości terapii i rehabilitacji. Każdy dzień w przedszkolu jest szczegółowo zaplanowany dla każdego przebywającego w nim dziecka. Codziennie odbywają się dwukrotnie zajęcia w grupie oraz indywidualne zajęcia każdego dziecka z pedagogiem oraz rehabilitantem.
Specjaliści zatrudnieni w „Orzeszku” odbyli wiele szkoleń i studiów podyplomowych z zakresu wczesnej interwencji, logopedii, alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), metody NDT Bobath, Baby Bobath, Voity, Hallwicka, Sherborne, odruchów wg. Sally Goddard, integracji sensorycznej (SI) i wielu innych.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z ciężką pracą opiekunów w tym przedszkolu.
A jeżeli portfel Państwu pozwala, to warto im również pomóc.
Strona przedszkola to: http://www.orzeszek.org.pl/

sz_p  Szlachetna Paczka

W tym roku kolejny raz wzięliśmy udział w tym fantastycznym przedsięwzięciu. Wszystkich do tego zachęcamy bo mamy wrażenie, że daje to więcej radości nam niż samym obdarowanym.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.

Szlachetna_Paczka_2016

Szlachetna_Paczka_2015certyfikat_szlachetna_paczka

O co chodzi w Szlachetnej Paczce?
Ważny jest każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać.

Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację:
Wierzymy w Ciebie!, Jesteś dla nas ważny!, Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!

Tutaj stajesz się Bohaterem
Bohaterem tutaj jest wolontariusz, rodzina, darczyńca i dobroczyńca – każda osoba, która angażuje się w projekt.  To mentalność zwycięzcy sprawia, że pojedyncze osoby w SZLACHETNEJ PACZCE stają się liderami zmiany w swoich lokalnych społecznościach.

Schronisko dla zwierząt

Poznańskie schronisko było pierwszym zbudowanym od podstaw schroniskiem dla zwierząt w Polsce.
Obecnie w schronisku przebywa ok. 120 psów i ok. 170 kotów. Niemal codziennie przyjeżdżają nowe – zagubione, błąkające się, po wypadkach. Z drugiej strony – codziennie jakiś kot lub pies trafia do nowego domu.
Zapraszamy na stronę schroniska: http://schronisko.com
Dowiedzą się Państwo jak pomóc – bo warto!

 

WashiLogoPoznański Klub Karate-do WASHI

Poznański Klub Karate-do Shotokan „WASHI” zainicjował swoją działalność na początku 2004 r. Obecnie zajęcia odbywają się również w Szkole Podstawowej nr 15 oraz w Szkole Podstawowej nr 23.
P.K.K. „WASHI” zajmuje się szkoleniem dzieci, młodzieży i dorosłych we wszystkich etapach zaawansowania w karate. Umożliwia wybranie sposobu treningu odpowiadającego indywidualnym potrzebom i zainteresowaniom. Dzieci i młodzież mają możliwość startu w zawodach sportowych, które pozwalają zawodnikom sprawdzać swoje aktualne umiejętności rywalizując w kata i kumie, natomiast osoby dorosłe mogą kształtować swoją sprawność fizyczną, uczyć się samoobrony i zgłębiać tajniki karate-do wśród osób równych im wiekiem lub wśród młodszych.