Jak wybrać właściwie?

Jest to problem przed którym stoi większość Przedsiębiorców, również Lekarze i Prawnicy.
Wybór wydaje się być dosyć trudny gdyż na rynku w Poznaniu znajduje się wielu producentów i jeszcze więcej modeli urządzeń fiskalnych. Należy pamiętać, iż kasy fiskalne powinny być kupowane bardzo rozważnie. Istotne jest aby zakupione urządzenie było dobrane właściwie do rodzaju i miejsca prowadzonej sprzedaży.

Jest to problem przed którym stoi większość Przedsiębiorców, również Lekarze i Prawnicy.

Wybór wydaje się być dosyć trudny gdyż na rynku w Poznaniu znajduje się wielu producentów i jeszcze więcej modeli urządzeń fiskalnych. Należy pamiętać, iż kasy fiskalne powinny być kupowane bardzo rozważnie. Istotne jest aby zakupione urządzenie było dobrane właściwie do rodzaju i miejsca prowadzonej sprzedaży.

Przy wyborze kasy fiskalnej należy również rozważyć czy ma ona współpracować z takimi urządzeniami jak czytnik kodów kreskowych, waga czy komputer.

Uważamy, że naszym zadaniem jest doradzić Państwu odpowiednie urządzenie aby spełniało ono wszystkie stawiane wymagania i w przyszłości nie stanowiło źródło kłopotu.
A wiemy, że Państwa wymagania to nie tylko cena  ale i jakość – jakość produktu i profesjonalizm całego wdrożenia.

Co innego doradzamy w przypadku punktów sprzedaży o wysokim natężeniu ruchu (np. supermarket) a co innego w przypadku sprzedaży przez internet lub na bazarze.

Na początek warto wiedzieć, że urządzenia fiskalne dzielimy na dwie zasadnicze grupy:

  1. Kasy Fiskalne – kasy są zaprogramowane listą wszystkich towarów, które znajdują się w sklepie. Kasa pamięta co najmniej kod towaru (często jest to kod kreskowy), nazwę, cenę i stawkę PTU każdego towaru.Po wprowadzeniu z klawiatury kodu towaru, lub po zeskanowaniu kodu kreskowego z towaru, kasa znajduje go w swojej bazie, drukuje na paragonie i rejestruje w licznikach fakt sprzedaży tego towaru. Liczniki te mogą być później odczytywane przez operatora bezpośrednio na kasie lub zdalnie przez program magazynowy zarządzający pracą sklepu, w celu obliczenia aktualnego stanu towarów na magazynie.Kasy fiskalne drukują oryginał oraz kopię paragonu: dla klienta, oraz na rolce kontrolnej do archiwum.

Urządzenia te możemy podzielić w zależności od zastosowania na:

   • kasy małe – kiedy zachodzi konieczność przemieszczania się wraz kasą można wtedy korzystać z zasilania wewnętrznego kasy czyli akumulatorka bądź z gniazda zapalniczki w samochodzie. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie aby te kasy używać również stacjonarnie. Przynajmniej mniej miejsca zajmie na biurku!
   • kasy proste jednostanowiskowe – kasy dedykowane do sklepów o małym i średnim natężeniu ruchu np. sklepiki osiedlowe, branżowe jak również dla osób prowadzących sprzedaż przez internet. Gabaryty tych urządzeń umożliwiają ergonomiczne rozłożenie elementów dzięki czemu obsługa staje się łatwa.
   • kasy wydajne jednostanowiskowe – kasy polecane tam gdzie spodziewany jest duży ruch a szybkość obsługi ma znaczenie. W tym przypadku kasy często wyposaża się w czytnik kodów kreskowych zdecydowanie ułatwiający i przyspieszający sprzedaż.
   • kasy systemowe – instalowane w miejscach o bardzo wysokim natężeniu ruchu i rozbudowanym asortymencie. Dzięki możliwości połączenia w system dają właścicielowi pełną kontrolę nad sprzedażą w każdym momencie.
   • kasy z kopią elektroniczną – ta kategoria obejmuje w swym zakresie zarówno kasy małe jak i wydajne. Wspólną cechą tych urządzeń w tej kategorii jest  zastosowanie tzw. Kopii elektronicznej. W kasach tych występuje jedna rolka papieru termicznego na której drukowany jest paragon dla klienta, kopia zaś zapisywana jest na karcie typu SD.
   • kasy dla Lekarzy i Prawników – kasy prezentowane w tym dziale, nie różnią się niczym pod względem funkcjonalności od innych kas dostępnych na rynku. Specyfika branży wymaga jednak by były to urządzenia o małych gabarytach, proste, szybkie i wydajne w obsłudze, dlatego też nasza propozycja opiera się właśnie na takich modelach.

 

 1. Drukarki Fiskalne – urządzenia które do prawidłowej pracy muszą być podłączone do komputera (stacjonarny, laptop, palmtop). Dodatkowo wymagany jest zainstalowany na wspomnianym komputerze program służący do wystawiania paragonu. Jest to rozwiązanie dedykowane dla sklepów o rozbudowanym asortymencie (kilkadziesiąt tysięcy pozycji) gdzie przydatna jest ścisła ewidencja stanu na magazynie. Należy pamiętać, że  paragon wystawiany jest w programie komputerowym, drukarka jedynie drukuje gotowy paragon, rejestrując sprzedaż w swojej pamięci.

Jeżeli mają Państwo inne nurtujące pytania, wątpliwości polecamy zakładkę Pomoc dla podatnika