Mała kasa fiskalna – czy warto zdecydować się na takie urządzenie?

Trend panujący w branży elektronicznej, dotyka również urządzenia fiskalne. Czołowi polscy producenci dążą do tworzenia kas i drukarek fiskalnych zamykających […]

Trend panujący w branży elektronicznej, dotyka również urządzenia fiskalne. Czołowi polscy producenci dążą do tworzenia kas i drukarek fiskalnych zamykających w niewielkiej obudowie jak najwięcej funkcjonalności. W naszej Bazie Wiedzy znajduje się już artykuł o przenośnych kasach fiskalnych: Kasa fiskalna przenośna – dla kogo?. Przenośne kasy fiskalne muszą być niewielkie, by łatwo było je transportować. Jednak nie każda mała kasa fiskalna jest kasą przenośną. Stąd pomysł na artykuł, opisujący cechy niewielkich kas fiskalnych, zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych.

Wybierz swoją kasę fiskalną!

Kasa fiskalna: mała czy duża?

Rozmiar urządzenia fiskalnego nie jest z pewnością kluczową cechą, którą powinieneś się kierować przy zakupie – najważniejsza jest funkcjonalność. Jednak mimo starań producentów, wciąż za rozmiarem urządzenia fiskalnego idzie ilość dostępnych funkcji. 

Jeśli prowadzisz duży sklep, codziennie sprzedajesz ogromną ilość towaru. Potrzebujesz wtedy rozbudowanych opcji oraz wielu portów komunikacyjnych. W takiej sytuacji zastanawiania się wybierz dużą kasę/drukarkę fiskalną. Zagwarantuje Ci ona wydajną i przyjemną pracę na jednym urządzeniu przez wiele lat. Jeśli natomiast jesteś właścicielem małego lub średniego punktu handlowego lub usługowego (a czasem nawet gastronomicznego!) mała kasa fiskalna w zupełności wystarczy do obsługi sprzedaży.

Małe kasy fiskalne doskonale pasują do miejsca z ograniczoną powierzchnią lady. Ze względu na konieczność zamknięcia całego mechanizmu w niewielkiej obudowie, są to zazwyczaj urządzenia o nowoczesnym designie. Często zwracają uwagę klienta nietypowym wzornictwem. Co więcej, Mała kasa fiskalna kosztuje zwykle mniej, niż duża kasa stacjonarna.

Niewielka kasa fiskalna wpasuje się w biuro prawnika, w gabinet lekarski, stomatologiczny, lub kosmetyczny, salon fryzjerski, czy warsztat samochodowy. Małe kasy fiskalne cieszą się także uznaniem branży gastronomicznej (szczególnie jeśli chodzi o catering i food tracki) oraz osób prowadzących sprzedaż mobilną na targach, jarmarkach, festynach. Urządzenia tego typu znajdziemy również w niewielkich sklepach spożywczych, mięsnych, odzieżowych, drogeriach itd.

Warto dodać, że małe kasy fiskalne pojawiły się wraz z kopią elektroniczną. Kopia elektroniczna paragonu umożliwia pozbycie się drugiej rolki papieru, zapewniając zmniejszenie urządzeń w dość znaczny sposób. 

Jeśli chcesz kupić kasę fiskalną online, ale nie wiesz jaki model wybrać zajrzyj do poniższego poradnika Ekipy Mico na naszym kanale na YouTube:

Jaka mała kasa fiskalna?

Każdy polski producent oferuje w swoim asortymencie małe kasy fiskalne. Poniżej przedstawiamy Wam najciekawsze propozycje od Novitus, Posnet i Elzab.

Małe kasy fiskalne Novitus

Novitus jest wiodącym producentem kas fiskalnych w Polsce. Rozważając, jaka mała kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego biznesu, powinieneś najpierw zapoznać się z propozycjami od Novitus. 

Każdemu naszemu klientowi polecamy niezawodną kasę Nano, posiadającą wersję z kopią elektroniczną, wersję online oraz wersję online II, rozbudowaną o kilka dodatkowych funkcjonalności. Niezależnie od wybranego modelu, kasa Novitus Nano to bardzo poręczna (mieści się w dłoni) i niezmiernie intuicyjna mała kasa fiskalna w przyzwoitej cenie. Cechuje ją wytrzymały, wymienny akumulator, dostęp do usługi chmurowej NoviCloud, oraz możliwość prowadzenia sprzedaży mobilnej. Wszystkie szczegóły znajdziesz w naszym sklepie online:  Novitus Nano Online, Novitus Nano II Online

Inną propozycją od Novitus, jest kasa Novitus Mała Online. Jest to kasa fiskalna, mała w swoich rozmiarach tak jak poprzedniczki, ma jednak charakter bardziej stacjonarny, choć można ją z powodzeniem przenosić. Zmieści w sobie bazę towarową o 20 000 pozycjach, posiada mechanizm drukujący z szybką wymianą papieru, bardzo wygodną, przejrzystą klawiaturę, oraz możliwość doposażenia w moduł WLAN, BT czy GSM. Komunikuje się z drukarką zamówień, komputerem, monitoringiem, PIN padem, wagą czy terminalem. Jak widać, małe kasy fiskalne mogą mieć całkiem spore możliwości.

Nieco droższą propozycją od Novitus jest kasa Novitus One Online. To jednak urządzenie dość wyjątkowe. Kasa fiskalna Novitus One jest zbliżona wyglądem i intuicyjnością do smartfonów z systemem Android: posiada dotykowy ekran, dostarcza aplikacji przydatnych w biznesie. Ta mała kasa fiskalna to kombajn możliwości. Oferuje: listę towarów i kontrahentów, otwarte rachunki, możliwość wystawiania faktur, modyfikowania ich i wysyłania za pomocą e-maila, wystawianie dokumentów zwrotu, dodawanie notatek i ID klienta, swobodną edycję i parkowanie paragonów, niezwykle łatwe raportowanie, dostęp do stanów magazynowych… a to jeszcze nie wszystko. Dowiesz się więcej tutaj: Novitus One Online.

 Małe kasy fiskalne Posnet

Spójrzmy teraz, jaka mała kasa fiskalna może Cię zainteresować w ofercie Posnet. Z pewnością jest to kasa fiskalna Posnet Mobile Online, która jest tak malutka, że można ją nosić w kieszeni. Urządzenie posiada mocny akumulator, wysoką wydajność oraz dość szerokie możliwości wydruku, zważając na niewielkie gabaryty. Kolejną propozycją od Posnet jest oczywiście Ergo Online, czyli niewiele większa od dłoni, mała kasa fiskalna. Jej cechą charakterystyczną jest budowa modułowa. Sprawnie przekształcisz urządzenie w kasowagę, z użyciem szalki ważącej DS1. Ergo Online najczęściej wybierana jest przez lekarzy.

Kolejna kasa fiskalna, mała w swoich gabarytach, ale o charakterze bardziej stacjonarnym to  Posnet Revo. Oprócz wyraźnej, ekstrawaganckiej kolorystyki i niespotykanego kształtu, oferuje ona rozbudowane opcje wydruku, multikomunikację oraz możliwość przekształcenia w kasowagę. Co więcej, doskonale radzi sobie w sklepach spożywczych i mini-supermarketach. 

Mała kasa fiskalna od Elzab

Elzab w swojej ofercie posiada raczej duże urządzenia fiskalne, ale znajdziesz tu także małe kasy fiskalne. Sztandarowym produktem tego typu jest Elzab K10 Online, dedykowana przede wszystkim sektorowi usług, choć doskonale sprawdzi się w sprzedaży mobilnej i terenowej. Kasa posiada dotykowy ekran, klawiaturę kontekstową, i cechuje ją niesamowita wytrzymałość i odporność na trudne warunki pracy. Jest tak mała i lekka, że możesz zawiesić ją na szyi. 

Inna mała kasa fiskalna od Elzab, która ma charakter stacjonarny, to Elzab MINI Online, występująca w wersji z klawiaturą modułową lub membranową. Jest ona bardzo prosta w obsłudze, więc zazwyczaj polecamy ją początkujący użytkownikom. Cechuje ją szybkość i cichość wydruku, a także możliwość wymiany papieru w dosłownie kilka sekund. Urządzenie współpracuje z szufladą, czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym oraz wagą, a jego baza towarowa pomieści aż 10 000 pozycji.

Mała kasa fiskalna: cena

Ceny niewielkich urządzeń fiskalnych są zróżnicowane ze względu na dostępne w nich funkcje. Podkreślamy jednak jeszcze raz, że jeśli Twoim obiektem pożądania jest mała kasa fiskalna, cena raczej nie powinna Cię przerazić. 

Za najdroższe urządzenie tego typu zapłacimy około 1700 – 1800 zł netto, czyli ponad 2000 zł brutto (Novitus One, Posnet Revo). Małe kasy fiskalne ze średniej półki cenowej to Elzab K10 Online, Elzab Mini Online, Novitus Nano Online, Novitus Nano Online II, Novitus Mała Online, czy Poset Mobile Online. Ich ceny wahają się w swojej wartości od 1450 – 1500 zł brutto. Najtańszą opcją jest propozycja Posnet, czyli Posnet Ergo Online  – zapłacimy za nią nie więcej niż 1249 zł netto, jeśli wybierzemy opcję z bazą towarową o wielkości 4 000 PLU.

Przedstawione przez nas wartości to oczywiście ceny katalogowe, sugerowane przez producentów urządzeń. W naszym sklepie znajdziesz wiele promocji, które pozwolą Ci zakupić małą kasę fiskalną w okazyjnej cenie. Dodatkowo gwarantujemy Ci miłą, niezawodną i prawdopodobnie najlepszą w Polsce obsługę. Wiemy, że nie sztuką sprzedać urządzenie fiskalne, ale sprawić, by klient czuł się pewnie podczas codziennego użytkowania. 😉

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaka mała kasa fiskalna jest urządzeniem dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy najlepszą dla Ciebie opcję.

Wybierz swoją kasę fiskalną!

wróć do bazy wiedzy