Jakie akcesoria do kas fiskalnych mogą okazać się przydatne?

Wraz z rosnącym doświadczeniem w pracy na danym sprzęcie, zdajemy sobie sprawę że zwiększają się także nasze oczekiwania. Po to […]

Jakie akcesoria do kas fiskalnych mogą okazać się przydatne

Wraz z rosnącym doświadczeniem w pracy na danym sprzęcie, zdajemy sobie sprawę że zwiększają się także nasze oczekiwania. Po to właśnie producenci stworzyli akcesoria do kas fiskalnych. Często okazuje się także, że potrzeba nie tylko usprawnień dla swojego urządzenia fiskalnego, ale pożądane jest np. okablowanie do czytników albo przydadzą nam się wyświetlacze do wag. Jakie więc akcesoria do kas fiskalnych i urządzeń peryferyjnych są najczęściej poszukiwane przez naszych klientów?

Skontaktuj się z nami!

Akcesoria do kas fiskalnych i drukarek – krótki przegląd

Jak można się domyślić, producenci oferują różnorodne udogodnienia, które nie są dostępne w podstawowych wersjach urządzeń fiskalnych. Nie każdemu bowiem takie udogodnienia są potrzebne. Dlatego akcesoria do kas fiskalnych mają ważną zaletę – nie podnoszą pierwotnej ceny urządzenia, a w razie potrzeby zawsze możne je dokupić. Daje to możliwość personalizacji kasy lub drukarki, gdy już wyklarują się nasze osobiste potrzeby i przemyślenia na temat sprzętu.

Wśród najbardziej popularnych dodatków do urządzeń fiskalnych można wymienić pokrowce na kasy fiskalne. Codzienną pracę bardzo ułatwiają dodatkowe wyświetlacze do drukarek, a także wyświetlacze do kas fiskalnych. Rekordy popularności bije jednak nic innego, jak szuflada aktywna lub pasywna, niezbędna w sprzedaży, pełniąca formę sejfu na utarg. Przyjrzyjmy się tym akcesoriom z osobna.

Pokrowce na kasy fiskalne – stylowe ubezpieczenie

Jeśli mielibyśmy wskazać akcesoria do kas fiskalnych najchętniej kupowane przez osoby prowadzące sprzedaż mobilną, byłyby to pokrowce na kasy fiskalne. Producenci zadbali, by modele urządzeń wykorzystywanych w terenie posiadały możliwość zakupienia dodatkowej powłoki ochronnej.

Pokrowce na kasy fiskalne mają kilka podstawowych zadań. Chronią urządzenie przed zarysowaniem, zanieczyszczeniami, wstrząsami, a także niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niektóre umożliwiają łatwiejsze przenoszenie kasy za pomocą podpięcia na smyczy, a jeszcze inne dodatkowo świetnie i stylowo wyglądają.

W naszej ofercie znaleźć można pokrowce na kasy fiskalne i mobilne drukarki marek Novitus, Elzab i Posnet. Mamy pokrowiec z kodury na kasę Nano i drukarkę Deon – może niezbyt wyszukany, ale na pewno budżetowy i spełniający swoją rolę. Dla bardziej wymagających klientów korzystających z urządzeń Novitus przygotowaliśmy pokrowiec ze skóry na kasę Nano i drukarkę Deon oraz pokrowiec ze skóry na kasę Nano II. Dla posiadaczy kasy Posnet Mobile polecamy skórzane etui na kasę Mobile Online, a dla właścicieli kasy Elzab K10 lub drukarki Elzab D10 – skórzane etui na kasę K10 i drukarkę D10. Jak widać, oferta na pokrowce na kasy fiskalne rzeczywiście dotyczy tylko kompaktowych urządzeń fiskalnych.

Wyświetlacze do kas fiskalnych i wyświetlacze do drukarek

Wyświetlacze to takie akcesoria do kas fiskalnych i drukarek, o których potrzebie przekonujemy się pracując jakiś czas na sprzęcie fiskalnym. Najczęściej odczuwamy ich brak, widząc zakłopotany wzrok klienta, który na małym wyświetlaczu kasy fiskalnej nie może dopatrzyć się kwoty zapłaty. Wtedy właśnie z odsieczą przychodzą wyświetlacze do kas fiskalnych, a nawet wyświetlacze do drukarek.

Prawie wszystkie kasy fiskalne są wyposażone w wyświetlacz operatora i klienta. Ten przeznaczony dla osoby obsługiwanej jest zazwyczaj bardzo mały – to tylko niewielki pasek pokazujący najważniejsze informacje. Jeśli chcesz zwiększyć komfort swoich klientów, przyzwyczajonych do warunków rodem z supermarketu, to dodatkowy wyświetlacz chorągiewkowy będzie jak znalazł. W naszej ofercie znajdują się wyświetlacze do kas fiskalnych Novitus. Znajdziesz tu wolnostojący wyświetlacz do kas fiskalnych, który pasuje do kasy Sento LAN E, Sento Online oraz Link Online, a także wolnostojący wyświetlacz do kasy Next.

Zdarza się również, że poszukiwanym akcesorium są wyświetlacze do drukarek. Wielu użytkowników drukarek fiskalnych puknie się w głowę i zapyta, po co temu urządzeniu dodatkowy ekran. Tutaj przypominamy – wbrew pozorom nie każda drukarka fiskalna wyposażona jest w chorągiewkę z wyświetlaczem. Część z drukarek to kompaktowe urządzenia, które obsługujemy z poziomu komputera, gdzie klient nam raczej nie zagląda. Dlatego wyświetlacze do drukarek to dobry pomysł, jeśli chcemy stworzyć pro-klienckie stanowisko sprzedażowe. W naszej ofercie znajduje się zewnętrzny wyświetlacz klienta do drukarek Elzab, pasujący do drukarek Elzab Zeta Online oraz Elzab Mera F Online LAN.

Szuflada aktywna i pasywna

Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujące stanowisko kasowe bez szuflad. Szuflada aktywna i pasywna to wręcz niezbędna akcesorium dla każego, kto prowadzi sprzedaż stacjonarną. Ten niepozorny kontener to nic innego jak miejsce przechowywania dziennego utargu, zapewniające bezpieczeństwo. Pomaga także w zorganizowaniu banknotów i bilonu w przegrodach i późniejsze liczenie pieniędzy.

Największą popularnością wśród klientów cieszy się szuflada aktywna. Różnią się rodzajem sterowania – szuflada aktywna sterowana jest sygnałem logicznym, a pasywna napięciowym. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju szuflady dla urządzeń Novitus, Elzab i Posnet. W przypadku Novitus jest to Szuflada aktywna do Nano E, Deon E, szuflada średnia aktywna Novitus dla kasy Mała Online, Sento Online i Link Online, szuflada flip-top do kas Next Online i Link Online, szuflada średnia pasywna Novitus dla kasy Sento Online i drukarek Bono Online oraz HD Online, a także szuflada duża Novitus – EC 410 dla kasy Sento Online, dostępna dodatkowo dla kasy Next Online. Dla kas Elzab proponowana jest szuflada kasowa duża ELZ-410, a dla kas Posnet – szuflada posnet SKL.

Okablowanie do kas fiskalnych

W tych wszystkich kablach i złączach urządzeń fiskalnych łatwo się pogubić. Okablowanie do kas fiskalnych jest często niezbędnym elementem, zapewniającym sprawną komunikację pomiędzy kasą lub drukarką, a peryferiami na przykład komputerem czy wagą. Kable to takie akcesoria do kas fiskalnych, których wybór stanowczo może przyprawić o ból głowy. Wymaga on bowiem wiedzy technicznej.

Z tego też powodu w naszym sklepie okablowanie do kas fiskalnych zostało mocno okrojone. Zdecydowaliśmy się zostawić tylko najczęściej kupowane kable, aby nie wprowadzać zbędnego zamieszania. W sklepie Mico znajdziesz więc podstawowe okablowanie do kas fiskalnych. Są tu kable połączeniowe z komputerem: kabel połączeniowy PC RJ11, kabel PC RJ45, a także kabel do komunikacji urządzeń Novitus z wagami Dibal i Pris: kabel połączeniowy waga – kasa Novitus. Odnaleźć można także kabel do komunikacji wagi z komputerem: kabel połączeniowy waga – komputer.

Nieco innego rodzaju okablowanie do kas fiskalnych to wysoce specjalistyczny kabel USB A-A, służący do skomunikowania kasy Ergo Online z CRK za pomocą NetShare. Jeśli szukacie niezawodnego i przetestowanego przez nas połączenia, to właśnie je znaleźliście!

Sprawdź naszą ofertę kas fiskalnych online!

Okablowanie do czytników, wyświetlacze do wag, czyli różności!

Nasze doświadczenie wskazuje, że interesują Was nie tylko akcesoria do kas fiskalnych. Czasami szukacie bardziej specyficznego sprzętu, takiego jak okablowanie do czytników lub wyświetlacze do wag.

Kable do czytników są dodawane od razu przy zakupie, zakładając że zakupiony czytnik jest przewodowy. Wybierając skaner kodów kreskowych warto zastanowić się nad rodzajem złącza, które nas interesuje. Zazwyczaj musimy zdecydować się na port USB, RS232 lub PS/2. Pokazuje to, że okablowanie do czytników jest istotne z punktu widzenia późniejszego poprawnego przebiegu komunikacji. Zorientuj się przed zakupem, jaki wtyk będzie pasował do Twojego urządzenia fiskalnego lub komputera, z którym skaner ma współpracować.

Natomiast wyświetlacze do wag to bardzo specjalistyczny sprzęt, oferowany zazwyczaj przez firmy ukierunkowane na sprzedaż tylko i wyłącznie systemów ważących. Jak pewnie wiesz, wagi sklepowe znajdujące się w naszym sklepie online, posiadają swoje własne wyświetlacze. Niektóre są wbudowane, niektóre na wysięgniku, ale nie zmienia to faktu, że są one po prostu elementem konstrukcyjnym urządzenia ważącego.

Komu więc przydają się wyświetlacze do wag? Poszukują ich zazwyczaj osoby, które używają tzw. wag wielkogabarytowych, służących do ważenia samochodów, ciężarówek, kontenerów itd. Wyświetlacze do wag tego typu muszą być bardzo duże, widoczne z daleka, aby spełniały swoje zadanie w warunkach przemysłowych. Nie znajdziesz ich w naszej ofercie ale zapewniamy, że bez problemu odnajdziesz inne firmy specjalizujące się w tym temacie.

Jak widać, akcesoria do kas fiskalnych to temat szeroki jak rzeka. Te wszystkie słowa, których tutaj użyliśmy, nawet w połowie nie oddają różnorodności oferty producentów kas fiskalnych w Polsce. Potrzebujesz jakiegoś specyficznego produktu? Porady? Zgłoś się do nas, o urządzeniach fiskalnych wiemy wszystko i potrafimy czynić cuda… 😉
Limit do zwolnienia z kasy fiskalnej w 2022 r

wróć do bazy wiedzy