Jak wymienić papier w terminalu płatniczym?

Wymiana papieru w terminalu płatniczym sprawia problem tylko początkującym użytkownikom. Producenci zadbali o to, by zajmowała ona tylko kilkanaście sekund […]

jak włożyć papier do terminala

Wymiana papieru w terminalu płatniczym sprawia problem tylko początkującym użytkownikom. Producenci zadbali o to, by zajmowała ona tylko kilkanaście sekund oraz by cała procedura zawierała się w kilku prostych czynnościach. Zatem jak włożyć papier do terminala? Dowiesz się tego z poniższego poradnika.

Skontaktuj się z nami!

Jak wymienić papier w terminalu– zużyta rolka

Dobrze, aby wymiana papieru w terminalu poprzedzona została oderwaniem kawałka papieru, wystającego z mechanizmu drukującego – jeśli taki jest. Dalej zdejmujemy pokrywę, ulokowaną nad wyświetlaczem urządzenia płatniczego. W większości modeli na tej klapce, znajduje się symbol płatności zbliżeniowej. Jest to element ławy do demontażu – uporamy się z nim angażując jedną rękę, w drugiej możemy podtrzymywać całe urządzenie. W ten sposób dostajemy się do komory mechanizmu drukującego. Zanim dowiesz się, jak wymienić papier w terminalu na nowy, powinieneś uporać się ze zużytym papierem. W niektórych przypadkach będzie to tylko plastikowa czarna rolka. Wyjmij zużyty papier z komory.

Jak włożyć papier do terminala?

Aby wymiana papieru w terminalu przebiegła sprawnie, przyjrzyj się najpierw nowej rolce. Z wierzchniej strony papier jest błyszczący – to właśnie na tej powierzchni drukowane są potwierdzenia i tą stronę należy uznać za „wierzchnią”. Druga strona papieru czasami jest pokryta logotypami producenta, co pozwala łatwo stwierdzić, jak włożyć papier do terminala. Strona „niebłyszcząca”, z logotypami to zawsze powierzchnia znajdująca się na spodzie.

Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest znalezienie początku rolki i oddzielenie go, tak samo jak w przypadku taśmy klejącej. Następnie trzeba włożyć rolkę do mechanizmu drukującego. Wiesz już, jak włożyć papier do terminala – błyszczącą stroną do siebie, żeby papier wychodził spod rolki.

Następnie należy pociągnąć papier do siebie tak, by wystawał poza komorę mechanizmu drukującego. To ważne, żeby klej mocujący początek papieru do rolki, nie przykleił się wewnątrz mechanizmu drukującego oraz żeby wydruk był prawidłowy.

Wymiana papieru w terminalu – zakończenie

Aby zakończyć procedurę należy nałożyć lub zatrzasnąć pokrywę. Zablokuje się ona na końcówce wystającego papieru. Dla pewności możesz pociągnąć i sprawdzić, czy papier stabilnie tkwi w komorze. To wszystko – wymiana papieru w terminalu dobiegła końca! Jeśli chcesz wrócić do ekranu początkowego, naciśnij czerwony przycisk. Teraz możesz kontynuować sprzedaż lub wykonać wydruk próbny.

Wymiana papieru sprawia Ci kłopot? Zapraszamy do skorzystania z naszej opcji błyskawicznej pomocy wideo przez aplikację WhatsApp!

Skąd wiedzieć, że koniec (rolki) jest bliski? 😉

Niektóre modele terminali oferują sygnał dźwiękowy, kiedy papier się skończy, wyświetlając komunikat „brak papieru”. W starszych terminalach powinieneś zorientować się o braku papieru poprzez pojawienie się kolorowego paska na wydruku. Zamiast zastanawiać się w takiej sytuacji, jak włożyć papier do terminala, powinieneś bezwzględnie zakończyć trwającą transakcję. Papieru starczy na wydrukowanie kompletnego potwierdzenia, a Ty na spokojne będziesz mógł zająć się wymianą papieru, bez zniecierpliwionego klienta przy ladzie.

To, jak wymienić papier w terminalu nie jest już dla Ciebie tajemnicą. Musisz przyznać, że to dość prosta czynność! Zapewniamy, że gdy wykonasz ją raz lub dwa, wejdzie Ci w nawyk i będziesz wykonywać ją mechanicznie. Gdybyś jednak miał pytania z zakresu obsługi lub utrzymania terminala, napisz do nas albo zadzwoń. Ekipa Mico czeka na Ciebie!

Sprawdź naszą ofertę kas fiskalnych online!

wróć do bazy wiedzy